TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Mówię „nie” molestowaniu w przestrzeni publicznej

Od 7 do 14 kwietnia Hollaback! Polska zachęca do udziału w Międzynarodowym Tygodniu Przeciwko Molestowaniu w Przestrzeni Publicznej. Propagatorką tej międzynarodowej akcji jest Holly Kearl, założycielka organizacji Stop Street Harassment. W Polsce proponujemy kilka działań, które można podjąć, by powiedzieć „Nie!” molestowaniu w przestrzeni publicznej. 

Spacer z kredą: wyjdź na ulicę i napisz hasła sprzeciwu wobec molestowania kredą na chodniku. Sfotografuj swój napis i prześlij na [email protected]. Zdjęcia zostaną opublikowane na polskim blogu organizacji Hollaback!, a także na blogu międzynarodowym.

Dokończ zdanie: „Mówię nie dla molestowania w przestrzeni publicznej bo…” . Swoje uzasadnienie możesz zapisać na kartce, tablecie, na chodniku… Zrób sobie zdjęcie ze swoją deklaracją i przyślij je organizatorkom. Wszystkie zdjęcia, z hasłami zapisanymi po polsku lub po angielsku zostaną opublikowane na blogu Hollaback! Polska.

Opisz, jak w jaki sposób sprzeciwiasz się molestowaniu w przestrzeni publicznej poprzez formularz pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/137lIjsyQw-xRctTvcg9Hndai2UnYWz233p_aS_mMVl8/viewform . Odpowiedzi zostaną opublikowane w dyskusji na Twitterze.

Możesz zainstalować na swoim iPhonie lub Smartfonie aplikację Hollaback! I gdyby ktoś próbował Cię molestować lub gdybyś był/a świadkiem takiego zdarzenia – zgłosić swoją historię na Hollaback! Polska.

Zapraszamy także na debatę, która odbędzie się w Warszawie w piątek 12 kwietnia w Feminotece (Mokotowska 29a, wejście od ul. Marszałkowskiej 34/50). Porozmawiamy o tym, jak przeciwdziałać molestowaniu seksualnemu w szkole i na uczelniach. 

Więcej informacji o debacie
Strona Hollaback! Polska

Udostępnij

Ostatnie wpisy