TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Nabór do kolejnej edycji projektu dla seniorów i seniorek LGB już rozpoczęty!

plakat

Lambda Warszawa rusza z drugą edycją jedynego w Polsce projektu stworzonego z myślą o seniorach i seniorkach LGB. Na uczestników czekają wspólne wyjścia do teatru, kina, nauka podstaw obsługi komputera oraz spotkania z osobami również z młodszego pokolenia. Zapisy do projektu trwają do końca czerwca.

„Znowu chce mi się żyć”,

„od dawna się nie uśmiechałam, teraz znów to robię”,

„jak dobrze jest się znów spotkać z innymi ludźmi” – są to słowa uczestników pierwszej edycji naszego projektu „Aktywizacja społeczna seniorów i seniorek LGB”. W Lambdzie Warszawa wiemy, że osoby powyżej 60. roku życia – kobiety, które kochają kobiety oraz mężczyźni, którzy kochają mężczyzn – mogą aktywnie działać i spotykać się nie tylko w swoim gronie, ale również z osobami z młodszego pokolenia. Dlatego stworzyliśmy program dający seniorom i seniorkom możliwość nawiązania nowych przyjaźni, spędzania czasu z młodszymi, wspólnych darmowych wyjść do teatru, kina, na wystawy. W programie są także na spacery po ulubionych zakątkach stolicy, jak i wycieczki za miasto. Ponadto uczestnicy nauczą się podstaw obsługi komputera, telefonu komórkowego, języka angielskiego oraz będą wiedzieli jak radzić sobie z nierównym i wykluczającym traktowaniem. Udział w projekcie jest całkowicie darmowy.

Wziąłem udział w projekcie, ponieważ chciałem poznać nowe osoby, porozmawiać z nimi, dowiedzieć się czegoś nowego. Uważam, że warto było się zapisać. Czuję się teraz mniej samotny, wiem jak korzystać z komputera, a przede wszystkim… Znowu chce mi się żyć! – powiedział Wojciech, jeden z uczestników projektu.

Podczas pierwszej edycji projektu głównie spędzałam czas ze wspaniałą kobietą po 60. roku życia – Marią, czyli tzw. Seniorką. Razem wychodziłyśmy na kawę, do parku, na wystawy – nie było czasu na nudę! To doświadczenie uświadomiło mi, że seniorzy i seniorki są osobami pełnymi energii i zapału do działania! Na naszym projekcie skorzystali nie tylko uczestnicy, ale również osoby z młodszego pokolenia, które im towarzyszyły w trakcie projektu. Maria przekazała mi wiele bezcennych mądrości życiowych. – powiedziała Agnieszka Wiciak, tutorka osoby starszej oraz koordynatorka drugiej edycji programu.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy zadzwonić pod numer tel. 22 628 52 22 (poniedziałki – piątki, godz. 18:00 – 21:00) lub nas odwiedzić – zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 – 21:00 do biura stowarzyszenia w Warszawie, ul. Żurawia 24a/4 (wejście do klatki schodowej po prawej z bramy). Można również kontaktować się z nami poprzez maila: [email protected]. Zapisy prowadzimy do końca czerwca.

Więcej informacji na: www.lambdawarszawa.org/seniorzy

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Kontakt dla mediów:

Rzeczniczka prasowa:

Yga Kostrzewa, tel. 668 37 67 22, e-mail: [email protected]

Koordynatorka projektu:

Agnieszka Wiciak, tel. 664 13 60 65, [email protected]

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to