TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Najbardziej wpływowe prawniczki w Polsce

„Dziennik Gazeta Prawna” opublikował wyniki kolejnej edycji rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce. Wśród wyróżnionych przez redakcję dziennika prawników znalazło się siedem kobiet.

M

Najwyższe wśród kobiet, a w całym rankingu 5. miejsce, zajęła Małgorzata Gersdorf – I prezeska Sądu Najwyższego. Prof. Gersdorf jest pierwszą kobietą na tym stanowisku, a jej dokonania także w zakresie prac legislacyjnych w pełni uzasadniają jej wysokie miejsce w rankingu.
W pierwszej połowie stawki znalazły się także: dr hab. Irena Lipowicz – Rzeczniczka Praw Obywatelskich – za zaangażowanie, wytrwałość i upór, z którym „punktuje zaniedbania w służbie zdrowia, sądownictwie, procesie stanowienia prawa, walce z wykluczeniem społecznym”[1] oraz Katarzyna Szymielewicz – Prezeska Fundacji Panoptykon działającej na rzecz wolności i ochrony praw człowieka w społeczeństwie nadzorowanym i kontrolującej, czy państwo nie wkracza zbyt daleko w prywatność obywateli.

Na dalszych miejscach znalazły się: Iwona Hickiewicz – Główna Inspektorka Pracy, Anita Gwarek – Dyrektorka Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Pracy.

Warto przypomnieć, że w zeszłorocznej edycji rankingu znalazło się aż 11 kobiet.racy i Polityki Społecznej, Maria Wasiak – Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydentka Warszawy.

News przygotowała i opracowała nasza wolontariuszka Ania.
Źródło: http://www.gazetaprawna.pl


[1] Źródło: http://prawo.gazetaprawna.pl/galerie/852036,duze-zdjecie,42,ranking-50-najbardziej-wplywowych-prawnikow.html

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to