TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Najbardziej wpływowe prawniczki w Polsce

„Dziennik Gazeta Prawna” opublikował wyniki kolejnej edycji rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce. Wśród wyróżnionych przez redakcję dziennika prawników znalazło się siedem kobiet.

M

Najwyższe wśród kobiet, a w całym rankingu 5. miejsce, zajęła Małgorzata Gersdorf – I prezeska Sądu Najwyższego. Prof. Gersdorf jest pierwszą kobietą na tym stanowisku, a jej dokonania także w zakresie prac legislacyjnych w pełni uzasadniają jej wysokie miejsce w rankingu.
W pierwszej połowie stawki znalazły się także: dr hab. Irena Lipowicz – Rzeczniczka Praw Obywatelskich – za zaangażowanie, wytrwałość i upór, z którym „punktuje zaniedbania w służbie zdrowia, sądownictwie, procesie stanowienia prawa, walce z wykluczeniem społecznym”[1] oraz Katarzyna Szymielewicz – Prezeska Fundacji Panoptykon działającej na rzecz wolności i ochrony praw człowieka w społeczeństwie nadzorowanym i kontrolującej, czy państwo nie wkracza zbyt daleko w prywatność obywateli.

Na dalszych miejscach znalazły się: Iwona Hickiewicz – Główna Inspektorka Pracy, Anita Gwarek – Dyrektorka Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Pracy.

Warto przypomnieć, że w zeszłorocznej edycji rankingu znalazło się aż 11 kobiet.racy i Polityki Społecznej, Maria Wasiak – Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydentka Warszawy.

News przygotowała i opracowała nasza wolontariuszka Ania.
Źródło: http://www.gazetaprawna.pl


[1] Źródło: http://prawo.gazetaprawna.pl/galerie/852036,duze-zdjecie,42,ranking-50-najbardziej-wplywowych-prawnikow.html

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Zatrudnimy ginekolożki!

Fundacja Feminoteka, od 18 lat pomagająca kobietom po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej, uruchamia w Warszawie pierwsze Punky pomocy dla kobiet po doświadczeniu gwałtu. Chcemy, żeby