TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Nowa księżniczka Disneya bez księcia

Nowa księżniczka Disneya bez księcia

Źródło tekstu i zdjęć: Bustle

moana

Pierwsza księżniczka Disneya, Królewna Śnieżka, śpiewała „pewnego dnia, mój książę przyjdzie” i przez wiele lat kolejne animowane postaci kobiece nuciły podobną melodię. Jednakże, nie każda księżniczka Disneya skupia się tylko na zalotach księcia – część z nich stara się po prostu zrozumieć siebie. Tego podobno chce najnowsza księżniczka. Tytułowa bohaterka Moana najprawdopodobniej nie znajdzie miłości w filmie, a to ważne oświadczenie dla dzieci na całym świecie.

To niesamowite wieści pochodzą z Entertainment Weekly, który dowiedział się o możliwym braku wątku miłosnego podczas panelu o Moanie na Comic-Con 2016. Według reżyserów filmu, Johna Muskera i Roan Clementsa, zamiast miłości Moana będzie szukać prawdziwej siebie i… ratować planetę przez katastrofą ekologiczną. To z pewnością ambitny cel dla 16-latki.

Posiadanie adoratora oczywiście nie osłabia postaci, ani nie czyni jej mniej rozwiniętą, ale często wątki miłosne w bajkach przysłaniają inne ważne wydarzenia. Moana nie będzie pierwszą księżniczką bez księcia. Bohaterki filmu Frozen są idealnym przykładem – Anna znajduje miłość spoza rodziny królewskiej, a Elsa pozostaje sama do końca bajki. Moana ma pokazać młodym odbiorcom i odbiorczyniom, że szczęśliwe zakończenie nie musi oznaczać białej sukni.

 

Tłumaczenie i opracowanie: Julia Maciocha

Korekta: Klaudia Głowacz

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Centrum 11.11 – oficjalna inauguracja

Choć jesteśmy tam od dobrych kilku miesięcy, to dopiero teraz była okazja, by zainaugurować działanie naszego Centrum 11.11. Świętowałyśmy równocześnie 17. urodziny Feminoteki, które obchodziłyśmy

Wystawa 💛💙 888 88 79 88💛💙

Tекст Українською знаходиться нижче  Fundacja Feminoteka we współpracy z organizacjami partnerskimi rusza w świat, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy. Celem