TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Nowa księżniczka Disneya bez księcia

Nowa księżniczka Disneya bez księcia

Źródło tekstu i zdjęć: Bustle

moana

Pierwsza księżniczka Disneya, Królewna Śnieżka, śpiewała „pewnego dnia, mój książę przyjdzie” i przez wiele lat kolejne animowane postaci kobiece nuciły podobną melodię. Jednakże, nie każda księżniczka Disneya skupia się tylko na zalotach księcia – część z nich stara się po prostu zrozumieć siebie. Tego podobno chce najnowsza księżniczka. Tytułowa bohaterka Moana najprawdopodobniej nie znajdzie miłości w filmie, a to ważne oświadczenie dla dzieci na całym świecie.

To niesamowite wieści pochodzą z Entertainment Weekly, który dowiedział się o możliwym braku wątku miłosnego podczas panelu o Moanie na Comic-Con 2016. Według reżyserów filmu, Johna Muskera i Roan Clementsa, zamiast miłości Moana będzie szukać prawdziwej siebie i… ratować planetę przez katastrofą ekologiczną. To z pewnością ambitny cel dla 16-latki.

Posiadanie adoratora oczywiście nie osłabia postaci, ani nie czyni jej mniej rozwiniętą, ale często wątki miłosne w bajkach przysłaniają inne ważne wydarzenia. Moana nie będzie pierwszą księżniczką bez księcia. Bohaterki filmu Frozen są idealnym przykładem – Anna znajduje miłość spoza rodziny królewskiej, a Elsa pozostaje sama do końca bajki. Moana ma pokazać młodym odbiorcom i odbiorczyniom, że szczęśliwe zakończenie nie musi oznaczać białej sukni.

 

Tłumaczenie i opracowanie: Julia Maciocha

Korekta: Klaudia Głowacz

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to