TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Nowa seria superbohaterek Lego to zabawki, na jakie zasługujemy!

 

Dzieci kochają klocki Lego. Jeśli twoje dziecko jest dodatkowo fanką/fanem komiksów, to wiedz, że świat w którym żyje za chwilę stanie się dużo przyjemniejszy: Lego stworzyło serię Superbohaterek o nazwie DC Super Hero Girls! Chyba musimy przybić im piątkę!

O co chodzi w całym przedsięwzięciu? Otóż Lego użyło wizerunków paru sztandarowych superbohaterek i superzłoczynek z komiksów wydawanych przez DC Comics i przetworzyło je w uczennice szkoły Super Hero High. Zgodnie z informacjami producenta, seria ma zawierać 11 postaci ze stajni DC takich jak Wonder Woman, Batgirl, Supergirl, Harley Quinn, Trujący Bluszcz, Bumblebee, Flash, Eclipso, Lena Luthor, Lashina i Mad Harriet. To pierwsza ekskluzywnie dziewczyńska ekipa (oprócz Księżniczek i Przyjaciółek). Ten wielki przełom w przemyśle zabawkowym, oczekiwany od dawna, w końcu nastąpił.

Notka prasowa producenta informuje:

Celem DC Super Hero Girls jest przedstawienie dzieciom uniwersum analogicznego do dotychczasowych, wypełnionego ambitnymi postaciami, porywającymi opowieściami i pełnymi przygód misjami, które wzbudzają w dziewczynkach ambicję pielęgnowania sprytu i odwagi i inspirują do codziennego przeistaczania się w Superbohaterki”

Uświadomienie sobie, że kobiety potrafią być totalnymi twardzielkami, że mogą zwalczać zło i robić te wszystkie super przygodowe i dynamiczne rzeczy, które do niedawna były zarezerwowane tylko dla facetów, jest ważne dla dzieciaków obojga płci. Nawet jeśli brzmi to dla nas jak wiedza powszechna, tak naprawdę jest to nowość dla wielu osób i środowisk (czy muszę to tłumaczyć? Pewnie nie), co tylko potwierdza, że wskazywanie dzieciom, w jaki sposób płeć determinuje funkcjonowanie w społeczeństwie i jaką rolę odgrywają w tym stereotypy powinno nastąpić raczej wcześniej niż później.

Amanda Santoro, Senior Manager of Brand Relations w Lego, oznajmiła, że firma, w której pracuje, skupia się na tworzeniu zabawek, które “kształtują charakter, pewność siebie i poczucie sprawczości w dziewczynkach, przez co pomagają im odkryć ich prawdziwy potencjał”. Powiedziała też:

Inspirowanie dzieci w każdym wieku do kształtowania pewności siebie, odwagi, sprytu jest ważne. W każdym dziecku istnieje jakiś Superbohater.”

Nowe postacie Lego to nie tylko figurki-zabawki. Towarzyszyć im będzie również seria animacji, reklam telewizyjnych, gier online oraz dodatków (ponieważ, jak wiadomo, zabawka bez dodatków się nie liczy!). Część serii Super Hero High pojawi się w amerykańskich sklepach (oraz online) 27 listopada, reszta kolekcji będzie dostępna w styczniu 2017 roku.

źródło tekstu i obrazka: http://www.kveller.com/legos-new-line-of-female-superheroes-is-the-toy-we-deserve/

autorka tekstu: Joanna Valente

przekład: P. Pokora

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to