TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Nowy projekt Fundacji MaMa: MaMa Perfom

Fundacja MaMa zaprasza Mamy, do udziału w projekcie MaMa Perform. Jeśli jesteś otwarta, ciekawa eksperymentowania, chętna zakwestionowania stereotypów związanych ze słowem „MaMa” i z pełnioną przez nie rolą – dołącz do Grupy MaMa Perform! Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy kobiet, matek zaangażowanych w taniec i inne działania artystyczne, jak również aktywizacje odbiorców i skłonienie ich do refleksji na temat stereotypów dotyczących matek. Będziemy propagować postawę szacunku i tolerancji wobec różnych ról społecznych. A do tego celu wykorzystamy taniec współczesny i performance jako znaczące narzędzia komunikacji społecznej.

Zadanie ma na celu utworzenie performatywno tanecznej grupy matek o nazwie: MaMa Perform, która przy udziale liderki performerki/ choreografki – Marii Stokłosy*, w trakcie siedmiomiesięcznego procesu twórczego stworzy przedstawienie. Efekt końcowy pracy grupy zostanie zgłoszony do udziału w przeglądach i festiwalach związanych ze sztuką tańca współczesnego i performance, zaprezentowany na terenie kraju w wybranych miastach.

* Maria Stokłosa – ukończyła wydział choreografii w School for New Dance Development w amsterdamskiej Hogeschool voor de Kunsten. Taniec współczesny studiowała w London Contemporary Dance School at The Place w Londynie. Jest autorką eksperymentalnych utworów tanecznych: solo – Vacuum, I will be your guide today, Spring is a Time of Observing our Bodies and of Anxious Thoughts About up coming Summer and the Beach; video-performance – Spotkanie 1; filmu tańca – Burdąg, a także Fall in D – koncertu skrzypcowego na 14 muzyków i 4 tancerzy. Prowadzi dom pracy twórczej Burdąg na Mazurach. Jest współzałożycielką warszawskiego Laboratorium Improwizacji i kolektywu improwizacyjnego Melba. Od 2006 roku współpracuje z choreografem Jeremy Wadem. Tańcząc w jego spektaklach Glory oraz And pulled out their hair… – występowała między innymi w Berlinie, Nowym Jorku, Brukseli, Barcelonie, Kopenhadze, Buenos Aires i Montevideo. Solo Vacuum powstało w SNDO/Amsterdam.

Koordynatorka Projektu MaMa Perofm: Wilejka Zagórowska.
Informacje i zgłoszenia z krótkim życiorysem oraz informacją o wcześniejszych doświadczeniach artystycznych (jeśli takie są), prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to