TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Ogólnopolski Marsz Kobiet – Łódź 17.04.2016

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Łodzi na Ogólnopolski Marsz Kobiet przeciwko projektowi zaostrzenia przepisów ustawy antyaborcyjnej wypracowanej w 1993 roku.

PLAN MARSZU
Spotykam się na al. Kościuszki 134, przy ul. Radwańskiej. Następnie trasa marszu wiedzie przez ulice Radwańską, Piotrkowską do Placu Wolności. Trasa marszu wynosi 4 km.

 

Niedzielny marsz organizowany w Mieście Kobiet – Łodzi jest wyrazem sprzeciwu wobec planów rządu i episkopatu, aby jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy ustawy z 1993 roku. Wydarzenie jest oddolną inicjatywą organizacji kobiecych, jak: Dziewuchy Dziewuchom, łódzki KOD, SPUTNIK, Krytyka Polityczna, Fabryka Równości, Porozumienie „Odzyskać Wybór”, Fundacja Feminoteka.

Wspólnie apelujemy o powstrzymanie działań zmierzających do traktowania kobiet przedmiotowo.

 

Wyrażając zdecydowany sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego, postulujemy:

  1. Należy dbać o życie i zdrowie kobiet w Polsce, dla których aborcja to najczęściej jest trudną decyzją, a zmuszanie ich do rodzenia dzieci z gwałtu czy nieuleczalnie chorych, bądź do ryzykowania ich życia – jest niehumanitarne
  1. Nie można odbierać kobietom prawa do samostanowienia o macierzyństwie. Nie zmuszajcie kobiet, aby rodziła dzieci z genetyczną wadą płodu, do poświęceń, na które nie ma zgody polskich kobiet!
  1. Prawa kobiet nie mogą być kartą przetargową między Episkopatem Kościoła Katolickiego a PiS:

Polskie kobiety potrafią być solidarne i działać ponad politycznymi podziałami – bo mamy wspólny cel, potrafimy głośno domagać się szacunku dla nas w sferze publicznej, politycznej i ustawodawczej.

Więcej informacji:
www.facebook.com/events/1716311005283074/
twitter.com/MarszKobiet1704
email:[email protected]

Marsz - Ulotka

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to