TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Ogólnopolski Marsz Kobiet – Łódź 17.04.2016

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Łodzi na Ogólnopolski Marsz Kobiet przeciwko projektowi zaostrzenia przepisów ustawy antyaborcyjnej wypracowanej w 1993 roku.

PLAN MARSZU
Spotykam się na al. Kościuszki 134, przy ul. Radwańskiej. Następnie trasa marszu wiedzie przez ulice Radwańską, Piotrkowską do Placu Wolności. Trasa marszu wynosi 4 km.

 

Niedzielny marsz organizowany w Mieście Kobiet – Łodzi jest wyrazem sprzeciwu wobec planów rządu i episkopatu, aby jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy ustawy z 1993 roku. Wydarzenie jest oddolną inicjatywą organizacji kobiecych, jak: Dziewuchy Dziewuchom, łódzki KOD, SPUTNIK, Krytyka Polityczna, Fabryka Równości, Porozumienie „Odzyskać Wybór”, Fundacja Feminoteka.

Wspólnie apelujemy o powstrzymanie działań zmierzających do traktowania kobiet przedmiotowo.

 

Wyrażając zdecydowany sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego, postulujemy:

  1. Należy dbać o życie i zdrowie kobiet w Polsce, dla których aborcja to najczęściej jest trudną decyzją, a zmuszanie ich do rodzenia dzieci z gwałtu czy nieuleczalnie chorych, bądź do ryzykowania ich życia – jest niehumanitarne
  1. Nie można odbierać kobietom prawa do samostanowienia o macierzyństwie. Nie zmuszajcie kobiet, aby rodziła dzieci z genetyczną wadą płodu, do poświęceń, na które nie ma zgody polskich kobiet!
  1. Prawa kobiet nie mogą być kartą przetargową między Episkopatem Kościoła Katolickiego a PiS:

Polskie kobiety potrafią być solidarne i działać ponad politycznymi podziałami – bo mamy wspólny cel, potrafimy głośno domagać się szacunku dla nas w sferze publicznej, politycznej i ustawodawczej.

Więcej informacji:
www.facebook.com/events/1716311005283074/
twitter.com/MarszKobiet1704
email:[email protected]

Marsz - Ulotka

Udostępnij

Ostatnie wpisy