TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

„Paka” książek: zbiórka dla więźniarek z Grudziądza

Feminoteka i ekipa Śniadań Literackich zachęcają do wzięcia udziału w akcji charytatywnej: zbiórce książek dla biblioteki przy Zakładzie Karnym w Grudziądzu.

Jest to jeden z kilku w Polsce zakładów karnych dla kobiet i jedyny z oddziałem terapeutycznym i ginekologiczno-położniczym, w którym przebywają osadzone w ciąży, po porodzie i z dziećmi do lat 3.

Zbiórka potrwa do końca sierpnia. Książki zostaną przekazane na początku września. Książki można przekazać na 3 sposoby:

zostawić osobiście w specjalnym pudle w księgarni Feminoteki,

przekazać organizatorkom przy okazji coniedzielnych Śniadań Literackich w Zielonym Jazdowie,

kupić książki w internetowej księgarni Feminoteki i opatrzyć je w komentarzach dopiskiem „Grudziądz” – ekipa Feminoteki zadba, żeby trafiły do feminotecznego pudła z książkami dla więźniarek.

Zachęcamy do przekazanie książek w dobrym stanie. Im nowsza i bardziej aktualna pozycja, tym lepiej spełni swoją rolę resocjalizacyjną. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: [email protected].

Tu można poczytać o Zakładzie Karnym w Grudziądzu: http://tnij.org/rbgrtt3

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to