TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Partia Kobiet w wyborach do parlamentu samodzielnie i pod nową nazwą

Przed wyborami do parlamentu można już zauważyć bardzo ciekawe ruchy na scenie politycznej. W piątek Anna Grodzka przeszła do partii Zieloni i po raz pierwszy mamy Zieloną posłankę. To naprawdę niezwykle ciekawa decyzja – zazwyczaj zmieniający partię albo zakładają swoją, albo przechodzą do innej partii parlamentarnej, albo zostają „bez przydziału”. Anna Grodzka wybrała pozaparlamentarne ugrupowanie, bo ono właśnie odpowiada jej ideom i poglądom politycznym. Decyzja Anny, to także pokazanie, że można inaczej działać w polityce, bez cynizmu, bez wyrachowania.

Dziś z kolei (niedziela) dotarła wieść, że Partia Kobiet będzie samodzielnie startować w wyborach parlamentarnych – taką decyzję podjęto na VI Krajowym Zjazdzie Partii Kobiet w Katowicach. W wyborach samorządowych kandydatki partii będą startować z ramienia lokalnych komitetów obywatelskich i społecznych, z zaznaczeniem, że dana kandydatka lub kandydat jest z Partii Kobiet.

PK chce także zmienić swoją nazwę,  jak napisano w komunikacie „Z powodu coraz większej liczby członków Partii Kobiet i dużej wrażliwości partii na problemy społeczne, które dotyczą tak kobiet, jak i mężczyzn, Zjazd Krajowy PK postanowił ogłosić na portalach społecznościowych ogólnopolski konkurs na zmianę nazwy Partii Kobiet”.

Gratulujemy Partii Kobiet odwagi i trzymamy kciuki!

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to