TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Partnerskie rodzicielstwo. Happening pod Sejmem

Kongres Kobiet, Instytut Spraw Publicznych oraz „Gazeta Wyborcza” zapraszają na happening „Rodzice, podzielcie się urlopem”, który odbędzie się 23 maja br. (czwartek) w godz. 11:30-13.00 pod Sejmem. Pokażmy wspólnie siłę rodziców, którym bliski jest partnerski model rodziny!PO CO HAPPENING?

Ustawa dotycząca urlopu rodzicielskiego, która po ostatnich obradach Sejmu została skierowana do sejmowej komisji nadzwyczajnej, powinna w dużo większym stopniu uwzględniać aspiracje zawodowe kobiet, potrzeby opiekuńcze ojców i prawo dzieci do budowania głębokich więzi z obojgiem rodziców. Powinna wzmacniać partnerski model rodziny! Dziecko jest szczęśliwe tylko ze szczęśliwymi rodzicami – partnerski model rodziny pomaga to osiągnąć!

Nasz happening będzie kolorowy i wesoły – dla dzieci m.in. ogromne bańki mydlane i malowanie buzi, dla rodziców m.in. quiz z nagrodami i warsztaty z noszenia dzieci w chustach oraz indywidualne konsultacje prowadzone przez Marię Ryll z Klubu Kangura. Spotykamy się o 11:30 pod Sejmem, przy pomniku naprzeciwko głównej bramy wjazdowej. O 12:30 odbędzie się konferencja prasowa.

Tato, mamo, przyszła mamo, przyszły tato – dołącz do nas pod Sejmem i pokaż swoje poparcie dla tej idei!

Happening „Rodzice, podzielcie się urlopem” jest kontynuacją akcji „Weź urlop, ojcze” realizowanej przez „Gazetę Wyborczą”, Kongres Kobiet i Instytut Spraw Publicznych, w której apelujemy do parlamentu o przeznaczenie kilku tygodni urlopu rodzicielskiego wyłącznie dla ojców.

Na happeningu obecność potwierdzili, m.in. Ambasador Szwecji, Staffan Herrström, Magdalena Środa, Piotr Pacewicz i Jacek Kucharczyk. 
Zapraszamy!

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to