TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Partnerskie rodzicielstwo. Happening pod Sejmem

Kongres Kobiet, Instytut Spraw Publicznych oraz „Gazeta Wyborcza” zapraszają na happening „Rodzice, podzielcie się urlopem”, który odbędzie się 23 maja br. (czwartek) w godz. 11:30-13.00 pod Sejmem. Pokażmy wspólnie siłę rodziców, którym bliski jest partnerski model rodziny!PO CO HAPPENING?

Ustawa dotycząca urlopu rodzicielskiego, która po ostatnich obradach Sejmu została skierowana do sejmowej komisji nadzwyczajnej, powinna w dużo większym stopniu uwzględniać aspiracje zawodowe kobiet, potrzeby opiekuńcze ojców i prawo dzieci do budowania głębokich więzi z obojgiem rodziców. Powinna wzmacniać partnerski model rodziny! Dziecko jest szczęśliwe tylko ze szczęśliwymi rodzicami – partnerski model rodziny pomaga to osiągnąć!

Nasz happening będzie kolorowy i wesoły – dla dzieci m.in. ogromne bańki mydlane i malowanie buzi, dla rodziców m.in. quiz z nagrodami i warsztaty z noszenia dzieci w chustach oraz indywidualne konsultacje prowadzone przez Marię Ryll z Klubu Kangura. Spotykamy się o 11:30 pod Sejmem, przy pomniku naprzeciwko głównej bramy wjazdowej. O 12:30 odbędzie się konferencja prasowa.

Tato, mamo, przyszła mamo, przyszły tato – dołącz do nas pod Sejmem i pokaż swoje poparcie dla tej idei!

Happening „Rodzice, podzielcie się urlopem” jest kontynuacją akcji „Weź urlop, ojcze” realizowanej przez „Gazetę Wyborczą”, Kongres Kobiet i Instytut Spraw Publicznych, w której apelujemy do parlamentu o przeznaczenie kilku tygodni urlopu rodzicielskiego wyłącznie dla ojców.

Na happeningu obecność potwierdzili, m.in. Ambasador Szwecji, Staffan Herrström, Magdalena Środa, Piotr Pacewicz i Jacek Kucharczyk. 
Zapraszamy!

Udostępnij

Ostatnie wpisy