TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Podpisz petycję w obronie Katarzyny Odrowskiej

Katarzyna Odrowska, działaczka ze Słupska, jest ścigana przez policję za zorganizowanie rzekomo „nielegalnego” zgromadzenia. Podpisz petycję. Dość represji za aktywność społeczną! Feminoteka wyraża poparcie dla Katarzyny Odrowskiej i namawia do podpisania apelu w jej obronie przygotowanego przez stowarzyszenie Aktywne Pomorze.

Katarzyna Odrowska w czerwcu 2015 roku, podczas wizyty premier Ewy Kopacz w Słupsku, była organizatorką pikiety za budową dwóch torów do Słupska. Zgromadzenie, na które przyszło wielu słupszczan protestujących przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu miasta, nie zostało zgłoszone w Urzędzie Miejskim.

Po ustnym donosie pracowników BOR, ochraniających wizytę premier Kopacz, wszczęto dochodzenie. Zaangażowano znaczne siły i środki – przesłuchano co najmniej kilka osób, zgromadzono dziesiątki stron akt, podjęto różne inne działania, jak gdyby chodziło o poważne przestępstwo.

Tymczasem sprawa dotyczy tego, czy słupszczanie mogli spontanicznie podejść przed Urząd Wojewódzki w czasie wizyty premier czy nie. Katarzynie grozi grzywna w wysokości 5 tysięcy złotych – której jak zapowiedziała nie zapłaci.

Podpisz petycję Stowarzyszenia Aktywne Pomorze, w którym wyrażają sprzeciw bezsensownym działaniom  policji i domagają się bezwarunkowego uniewinnienia Katarzyny Odrowskiej albo wycofania zarzutów.

Fot. Ze strony stowarzyszenia Aktywne Pomorze

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to