TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Pokaz filmu „Dziewczyna i pistolet”

a_girl_and_a_gunKinomuzeum zaprasza na muzyczno-erotyczny „dramat w pięciu aktach“ austriackiego mistrza techniki found-footage, Gustava Deutscha. Skonstruowany w całości z cytatów wizualnych datowanych na pierwsze czterdzieści pięć lat kinematografii. Film jest skarbnicą obrazów walki płci, zaczerpniętych z ponad jedenastu archiwów filmowych.

Mistrzowski montaż wizualnych analogii i narracji to kalejdoskop filmów instruktażowych, reportaży, kina erotycznego i pornografii, filmików edukacyjnych i obrazów propagandy. Narracyjnym spoiwem dla warstwy wizualnej jest mitologia antyczna – fragmentaryczne cytaty z Hezjoda, Sappho i Platona. Deutsch dowodzi, że kino już od zarania sztuki filmowej było maszynką do produkcji mitów i archetypowych postaci oraz posługując się cytatem Jean-Luca Godarda demonstruje, że „wszystko, czego potrzeba do zbudowania filmu, to dziewczyna i pistolet“. Filmowi towarzyszy oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa znakomitych muzyków eksperymentalnych:Christiana Fennesza, Martina Siewerta i Burkharda Stangla.

13 kwietnia (sobota), godz. 19.00, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, sala przy ul. Pańskiej 3, Warszawa, wstęp wolny

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to