TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Poznaj kolejne pokolenie inspirujących kobiet. Szybkie przypomnienie: nigdy nie jesteś zbyt młoda, żeby zmienić świat

Poznaj kolejne pokolenie inspirujących kobiet.

Szybkie przypomnienie: nigdy nie jesteś zbyt młoda, żeby zmienić świat.

 

Autorka: Taylor Pittman,

Źródło tekstu i GIFów: huffingtonpost.com

Źródło grafiki: http://www.devilmudrun.com/news-blog/devil-mud-run-wave-the-flag-for-girl-power

this-girl-can-article

 

 

Nigdy nie lekceważ dziewczyny z misją.

Na dobre zakończenie Miesiąca Historii Kobiet (Women’s History Month), The Huffington Post wyróżniło osiem młodych kobiet zmieniających swoje społeczności. Te młode dziewczęta wyróżniają się w najróżniejszych dziedzinach, takich jak środowisko, moda czy medycyna.

Od Marley Dias, szóstoklasistki, która samodzielnie zorganizowała zbiórkę książek o ciemnoskórych dziewczynkach, aż do Anayi Lee Willabus, najmłodszej autorki książki w Stanach Zjednoczonych – oto kolejne pokolenie niesamowitych kobiet zmieniających świat. Więc miejcie się na baczności.

Wznieśmy toast za dziewczynki tworzące herstorię.

 

1. Kari Schott

giphy

Kari Schorr, założycielka grupy Młodych Demokratów w Liceum Jordana w Utah, pomogła zorganizować sprzedaż ciast, która uwypukliła różnicę w wynagrodzeniach względem płci. Jak? Cena za słodycze dla mężczyzn wynosiła
1 dolar, podczas gdy kobiety płaciły 77 centów.

 

2. Marley Dias

giphy

Pewnego dnia pochodząca z New Jersey Marley Dias powiedziała swojej mamie, że ma „dosyć czytania książek
o białych chłopcach i psach”. W związku z tym rozpoczęła zbiórkę książek pod hasłem #1000BlackGirlsBooks,
aby zebrać książki o ciemnoskórych dziewczynkach i przekazać je innym dzieciom.

 

3. Mikaila Ulmer

giphy

Mikaila Ulmer wymyśliła BeeSweet Lemonade – lemoniadę słodzoną regionalnym miodem, a część zysków z jej sprzedaży przeznacza na organizacje chroniące pszczoły miodne. Ta królowa pszczół pochodząca z Austin w wieku zaledwie 10 lat otrzymała 60 000 dolarów od inwestora na rozwój swojego biznesu. Niedawno zaś Ulmer podpisała wielomilionowy kontrakt umożliwiający sprzedaż jej lemoniady w sieci Whole Foods.

 

4. Nicole Ticea

giphy

 

W dziesiątej klasie Nicole Ticea wzięła udział w konkursie na targach nauki i wymyśliła test pozwalający zdiagnozować HIV na wczesnym etapie. Test pochodzącej z Vancouver nastolatki analizuje kroplę krwi i sprawdza ją pod kątem obecności wirusa. Zajął on pierwsze miejsce na konkursie naukowym Regional Snofi BioGENEius w 2014 roku oraz zdobył Nagrodę Młodego Naukowca na Intel International Science and Engineering Fair w 2015 roku.

 

5. Anaya Lee Willabus

giphy

Anaya Lee Willabus napisała i wydała The Day Mohan Found His Confidence, kiedy miała 8 lat, tym samym stając się najmłodszą autorką w Stanach Zjednoczonych. Pochodząca z Brooklynu dziewczynka opisała historię chłopca, który przezwycięża problemy z pomocą rodziny i przyjaciół.

 

6. Isabel Ivanescu

giphy

Isabel Ivanescu pochodząca z Dearborn Heights w Michigan w 2016 roku stworzyła fundację o nazwie houseDetroit. Zamiarem licealistki jest rozwiązanie problemu bezdomności w Detroit poprzez renowacje opuszczonych budynków. Niedawno rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na 80 000 dolarów, które przeznaczy na ten projekt.

 

7. Grace Jones

giphy

Grace Jones stała się rzeczniczką i zwolenniczką zakończenia marnotrawstwa żywności w Wielkiej Brytanii poprzez przemówienia i zachęcanie rówieśników do praktykowania kompostowania i recyklingu. Przez ostatnie lata nastolatka z Londynu uświadamiała i edukowała ludzi w swoim wieku, by stosowali bardziej ekologiczne sposoby przechowywania żywności.

 

8. Madeline Stuart

giphy

W 2015 roku dziewiętnastoletnia Madeline Stuart została pierwszą osobą z zespołem Downa, która znalazła się na wybiegu podczas Tygodnia mody w Nowym Yorku. Od tego momentu Australijka nawiązała wiele kontaktów
w branży, wzięła udział w innych pokazach mody oraz zapozowała w pięknej sesji ślubnej.

 

Tłumaczenie: Joanna Czubaj

Korekta: Klaudia Głowacz

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to