TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Poznań: QueerFest 2015 – zgłoś się!

W dniach 3-5 lipca po raz trzeci w Poznaniu nastąpi wybuch queerowej energii –  odbędzie się QueerFest, wspólne dzieło kolektywnych sił!

W tym roku poza Do It Yourself, czyli zrób to sam_a, organizator(k)om przyświeca  też idea Do It Together, czyli zróbmy to razem. Bez uczestników-ek  QueerFest się nie odbędzie zapraszają więc wszystkie chętne osoby do współorganizowania tego wydarzenia.

Jeśli masz jakiś pomysł do zrealizowania w trakcie festiwalu, chcesz przyczynić się do jego powstania lub włączyć się w działania w jego trakcie, jak gotowanie czy sprzątanie – pisz koniecznie już teraz!

Kolektyw KŁirowyAKtywizm (KŁAK)

[email protected]

Można się zgłaszać do 1 czerwca.

QueerFest to przede wszystkim warsztaty, dyskusje, świetna muzyka + cudowne wegańskie jedzenie! a wszystko to na zasadach bezpieczniejszej przestrzeni, którą zbudujecie razem na skłocie OD:Zysk w Poznaniu.

Informacje o poprzedniej edycji znajdziecie na blogu (http://queerfest.noblogs.org/)  w zakładce QueerFest 2014

_________________________

CZYM JEST DLA ORGANIZATORÓW_EK QUEER?

WALKA: z opresyjnymi strukturami i mechanizmami funkcjonującymi w społeczeństwie, a dotyczącymi: płci, orientacji seksualnej, rasy, klasy, umiejętności. Kwestionujemy kapitalistyczne, cis-normatywne społeczeństwo wraz z jego seksizmem, rasizmem, transfobia, bifobią, homofobią oraz szeregiem innych norm, które stanowią formę ucisku. Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do budowania nowych relacji i samospełniania.

KWESTIONOWANIE: norm w społeczeństwie, w tym również w NASZYCH społecznościach. Bierzemy pod lupę sposoby myślenia i działania – podważamy obowiązujące normy i hierarchie.

REFLEKSJE: na temat struktur władzy i przywilejów. Przywileje są wszędzie, my również nie jesteśmy od nich wolni i wolne – pamiętamy o tym nieustanie. Umiejętność łamania norm to również przywilej! – dbałość o przestrzeń do własnych działań, to również troska o zapewnienie miejsca innym.

Queer fest

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to