TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Poznańska kampania V-Day 2013

W Poznaniu już po raz trzeci będzie organizowana kampania V-Day. W tym roku organizatorami wydarzenia są STREFA KULTYWATOR oraz STREFA TEATRU. W ramach V-Day zostanie wystawiona sztuka teatralna Eve Elsner pt. MONOLOGI WAGINY.

„V” w V-Day oznacza waginę (vagina) oraz zwycięstwo (victory). „Monologi Waginy” to ponad 200 wywiadów przeprowadzonych przez autorkę, Eve Elsner, z kobietami w różnym wieku, różnych ras, orientacji seksualnych i wykonywanych zawodów. Jest to kompilacja przeróżnych historii – zabawnych, drastycznych, wzruszających, smutnych, szokujących, ale przede wszystkim prawdziwych. Jest to dokument kobiecej seksualności i obraz zmagania się kobiet z przemocą skierowaną wobec nich.

Celem Kampanii V-Day jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet i wspierać finansowe organizacje, które działają na rzecz zwalczania przemocy.

V-Day pragnie bezpiecznego i szczęśliwego świata dla kobiet na całym świecie i domaga się natychmiastowego zaprzestania agresji, okrucieństwa i zadawania im bólu fizycznego i psychicznego.

Ruch V-Day działa od 1998 roku – zebrał od tamtego czasu 75 milionów dolarów, co dało możliwość ufundowania ponad 12 tysięcy lokalnych programów przeciwdziałania przemocy wobec kobiet oraz schronisk dla ofiar przemocy od Demokratycznej Republiki Kongo, Haiti, Kenię, po Południową Dakotę, Egipt i Irak.

W 2010 roku dzięki pomocy wolontariuszek i wolontariuszy z ponad 130 krajów z całego świata odbyło się ponad 4000 kampanii, które pozwoliły uświadomić milionom ludzi realność przemocy wobec kobiet w skali lokalnej, jak i globalnej.

PROGRAM:

22.04 poniedziałek
godz. 15:30 wykład „Czynniki ryzyka doświadczenia przemocy seksualnej” seksuolog mgr Agnieszka Izdebska – wjazd free
godz. 19:00 spektakl „Monologi Waginy” – bilety 10 zł
Strefa Kultywator ul. Zielona 8

23.04 wtorek
godz. 18:00 spotkanie z Ewą Wójciak (Teatr Ósmego Dnia), Iloną Szwajcer i Kaliną Olejniczak (Radio Merkury – Babie Lato) oraz Beatą Cyrankowską (Ruch Kobiet) – wjazd free
godz. 19:30 spektakl „Monologi Waginy” – bilety 10 zł
Strefa Kultywator ul. Zielona 8

26. 04 piątek
godz. 19:00 performance „NASIUTY” Moniki Wińczyk – wjazd free
Strefa Kultywator ul. Zielona 8

29. 04 poniedziałek
godz. 20:00 warsztaty tańca flamenco – bilety 5 zł
La Tormenta szkoła tańca ul. Zielona 8

ul. Zielona 8 (wejście od ul. Długiej)
zapisy: [email protected]

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to