TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Proszę mi nie przerywać! Aplikacja Woman Interrupted

womeninteruptedAplikacja Woman Interrupted stworzona została przez Gal Barradas, a zainspirował ją do tego obecny prezydent, który podczas debaty z Hillary Clinton przerwał jej wypowiedź 51 razy. Dzięki niej możesz prawdzić, jak często twoje wypowiedzi są przerywane przez mężczyzn.

Nie jest to wyjątek. Jak pokazują badania, przytoczone w tygodniku „Polityka” – „mężczyźni przerywają kobietom o 23 proc. częściej niż mężczyznom i dominują w dyskusjach biznesowych o 75 proc. częściej niż kobiety. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja kobiet o niskim stopniu wykształcenia. Panowie wypowiadają się aż o 144 proc. częściej niż panie, mimo że mają identyczny stopień wiedzy. Jednak nawet doskonale wykształcone lekarki i inżynierki nie mają lekko. Ich koledzy po fachu przerywają im nawet dwa razy częściej niż innym panom.”

Jak działa aplikacja? Jest bezpłatna, wystarczy ściągnąć ją na telefon i włączyć, gdy zaczynamy rozmawiać z drugą osobą. Aplikacja rozpoznaje głos męski i żeński i policzy, ile razy podczas rozmowy czyjaś wypowiedź została przerwana. Co ważne aplikacja nie nagrywa i nie zapisuje przeprowadzonych rozmów. Wystarczy ją pobrać stąd i nagrywać, by sprawdzić jak często wasze wypowiedzi są przerywane.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to