TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Protest kobiety przeciwko brutalności policji

Protest kobiety przeciwko brutalności policji

Autorka: Julia Maciocha

Źródło zdjęcia: CBS News

 

Zdjęcie, które obiegło w ostatnim czasie Internet przedstawia kobietę stojącą spokojnie i twardo na ziemi w letniej sukience, podczas gdy policjanci w pełnym rynsztunku chcą ją aresztować, i zostało zrobione w trakcie protestu przeciwko brutalności policji w Baton Rouge, w stanie Louisiana. Kobieta została zidentyfikowana jako Ieshia Evans, 28-letnia pielęgniarka i matka 6-letniego chłopca. W czwartek Evans udzieliła wywiadu dla CBS. Mówiła o tym dlaczego udała się na protest, o czym myślała, jak została potraktowana przez funkcjonariuszy i co powiedziała swojemu synowi, gdy zapytał dlaczego została aresztowana.

Evans powiedziała, że nie myśli o sobie jak o aktywistce chociaż jest teraz za taką uważana. Często chciała uczestniczyć w protestach przeciwko zabójstwom popełnianym przez policjantów, ale z różnych powodów nie zrobiła tego nigdy wcześniej. W końcu zdecydowała pójść na ten protest. Powiedziała, że w momencie kiedy zrobiono zdjęcie była tylko cisza. Funkcjonariusze nic do niej nie powiedzieli, a ona nie powiedziała nic do nich.

Kiedy wyjaśniała swojemu synowi, że została aresztowana i zabrana do więzienia jego reakcja była dość bolesna. „Myślałem, że tylko źli ludzie idą do więzienia” powiedział, „A ja nie miałam dla niego odpowiedzi”.

Kompletny wywiad można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=LFC6l0DjDF0

 

Korekta: Klaudia Głowac

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to