TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Recenzja powieści ,,Sufrażystki”

,,Sufrażystki”

Intrygującą powieść Lucy Ribchester „Sufrażystki”, łączy w sobie: prawdy — historyczną i fikcyjną, dreszczyk emocji i prawdziwą walkę o prawa do decydowania o sobie.

1157-1317-largeLondyn, rok 1912. Mężczyźni cieszą się pełnią praw, a kobiety, mimo. że potrafią ciężej od nich pracować, nie mają praw nawet do własnych dzieci. Ale pojawiają się też postaci, które nie boją się powiedzieć ,,nie” systemowi. Napięcia między władzą a sufrażystkami sięgają zenitu. Rządzący nie wahają się podnieść ręki na ludność. Dochodzi do pobić i tortur. Do tego huraganu trafia reporterka Frankie George, która walcząc o pozycję w redakcji, zgadza się na przeprowadzenie wywiadu z jedną z sufrażystek: Ebony Diamond. Zwykłe zlecenie zmienia się w śledztwo kryminalne. Zniknięcie Ebony, morderstwa, wojna podjazdowa. Frankie podąża śladami Panny Diamond, i stara się odkryć prawdę.

Książka jest nie tylko wspaniałą historią kryminalną, która wciąga od pierwszej strony: świetnie napisaną, wspaniale oprawioną. Dla mnie, osobiście, to również hołd: złożony tym wszystkim, znanym i nieznanym kobietom, które zrobiły dla nas tak wiele.

 

Autorka: Justyna Chruściel

Korekta: Anna Hoss

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to

Punkt pomocy dla kobiet po gwałcie

FUNDACJA FEMINOTEKA wspiera kobiety po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej. Wiemy, że pierwszy kontakt z nami może wymagać odwagi, dlatego zapewniamy, że gdy do nas zadzwonisz,