TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Recenzja spektaklu „Artysta” w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej.

Za czym tęsknisz?

Recenzja spektaklu „Artysta” w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej.

 

Mądry spektakl o próbie nakarmienia różnych głodów egzystencjonalnych.

Przeniesienie akcji sztuki w Bieszczady potęguje to wrażenie. Bieszczadzkie powietrze wyostrza apetyt i wyraźnie podkreśla to za czym tęsknią bohaterowie przedstawienia:

Studentka (Agata Fijewska), która nie miała szansy na zbudowanie relacji z ojcem; artysta (Krzysztof Kiersznowski) żyjący wspomnieniem siebie i lat rozkwitu kreacyjnego i towarzyskiego; pojawiający się nagle ojciec studentki (Marek Siudym) – odcięty od emocji, głębokich relacji i komunikowania się sercem, goniący za karierą i gnającym współczesnym światem.

W małej górskiej chacie położonej gdzieś poza społecznymi oczami i schematami dochodzi do wyjścia poza granice, które wyznacza codzienność. Pomiędzy artystą i studentką rodzi się romans.Ona w końcu czuje się wysłuchana, on znowu ma 20 lat i tworzy. Młoda kobieta jest dla niego inspiracją. Ojciec studentki poraz pierwszy poczuje się ojcem, ale czy faktycznie jeszcze nim jest? Czy romans nawiązany w odcięciu od tego co znane i oswojone może przetrwać?

Świetnie zagrany „Artysta” zmusza do tego, żeby przystanąć, rozejrzeć się do okoła, nabrać świeżego powietrza w płuca i zapytać samych siebie za czym tęsknimy i czy mamy odwagę zmieżyć się ze sobą i sięgnąć po swoje pragnienia mimo wszystko, a kiedy już wyjdziemy ze strefy komfortu i dotkniemy swoich pragnień … to co dalej?

 

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Występują: Agata FijewskaKrzysztof KiersznowskiMarek Siudym
Muzyka: Filip Dreger
Charakteryzacja/kostiumy: Joanna i Aleksandra Tomczyk
Reżyseria świateł/konsultacja scenogragficzna: Mikołaj Malesza
Produkcja: Joanna Hawryluk i Agnieszka Kondraciuk
Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN
dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy
Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

 

Magda Wielgołaska – działaczka feministyczna i lesbijska. Koordynatorka projektu www.lgbtinthegame.com. Sercem związana ze Stowarzyszeniem na rzecz Osób LGBT -Tolerado. Wolontariuszka Feminoteki.

 

 

 

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to