TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Relacja z warsztatów: Stereotypy płciowe jako źródło przemocy wobec kobiet i dziewcząt

W ubiegłą sobotę w Feminotece odbyły się  ostatnie warsztaty z cyklu o stereotypach płciowych w ramach projektu ,,To nie twoja wina. Stop przemocy wobec kobiet”. W warsztatach wzięło udział 18 osób, zarówno z Polski jak i  z zagranicy. 

18kwie

Uczestniczki i uczestnicy pracujący i studiujący w różnych dziedzinach i sektorach (np. IT czy seksuologia kliniczna) poznali konsekwencje stereotypowego podejścia do ról płciowych przede wszystkim w obszarze przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

 

Dodatkowo dowiedzieli się również, jak nie przerzucać winy i odpowiedzialności na ofiary przemocy, jakie stereotypy płciowe przyczyniają się do przemocy wobec kobiet i mężczyzn i jak ich unikać w swojej pracy.

 

IMG_20150418_151456

Warsztat prowadziła Ewa Rutkowska: absolwentka filozofii (UW) i Szkoły Nauk Społecznych (PAN). Od 2000 roku pracuje jako nauczycielka filozofii  i etyki w gimnazjum. Współautorka m.in. poradnika dla nauczycieli i nauczycielek „Równa szkoła – edukacja wolna od dyskryminacji” a także wraz z Joanną Piotrowską i Anną Dzierzgowską „Równościowego przedszkola”. Trenerka antydyskryminacyjna i WenDo. Związana z Fundacją Feminoteka od początku jej istnienia jako trenerka i ekspertka.

 

 

 

 

 

logo batory

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „To nie twoja wina! Stop przemocy wobec kobiet” w ramach programu OBYWATELE DLA DEMOKRACJI finansowanego z funduszy EOG

superfemka 1 procent

Udostępnij

Ostatnie wpisy