TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Saudyjski władca Abdullah więzi swoje córki

Córki saudyjskiego króla apelują o pomoc międzynarodowe organizacje pomocowe. Obie kobiety są przetrzymywane w zamknięciu od 13 lat, ograniczane jest im też jedzenie i picie.

Siostry nagrały swój apel, w którym proszą o pomoc https://www.youtube.com/watch?v=VI44jJSjc_U

Uwiezione-corki-apeluja-o-pomoc

Gazeta Wyborcza podaje: ,,To nie pierwsze nagranie, jakie Sahar i Dżawahir zamieszczają w internecie. Na poprzednim, z marca b. r., tłumaczyły, dlaczego zdecydowały się po latach opowiedzieć swoją historię. – Ojciec powiedział, że nawet po jego śmierci, nic się nie zmieni. Że jego synowie, nasi bracia, będą nadal nas więzić – opowiadają. Król Abdullah ma dziś 89 lat.

Szacuje się, że król ma co najmniej 35 dzieci. Matka czterech więzionych kobiet, 57-letnia dziś Jordanka Anud al-Faiz, była drugą z jego ok. trzydziestu żon. Została wydana za króla w wieku 15 lat, wcześniej ani razu się z nim nie spotkała. Dzisiaj jest rozwiedziona, mieszka w Londynie.
Na początku marca po raz pierwszy opowiedziała historię swoją i córek w rozmowie z brytyjską telewizją Channel 4. – Władza go zaślepiła, nawet nie czuje się winny, że robi to swoim dzieciom – mówi kobieta, która na wszelki wypadek nie pokazuje twarzy.”

Cały tekst na serwisie Gazety Wyborczej.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Ginekolożki, zapraszamy Was do współpracy!

Fundacja Feminoteka, od 18 lat pomagająca kobietom po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej, uruchamia w Warszawie pierwsze centrum kryzysowe dla kobiet po doświadczeniu gwałtu. Chcemy, żeby