TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Saudyjski władca Abdullah więzi swoje córki

Córki saudyjskiego króla apelują o pomoc międzynarodowe organizacje pomocowe. Obie kobiety są przetrzymywane w zamknięciu od 13 lat, ograniczane jest im też jedzenie i picie.

Siostry nagrały swój apel, w którym proszą o pomoc https://www.youtube.com/watch?v=VI44jJSjc_U

Uwiezione-corki-apeluja-o-pomoc

Gazeta Wyborcza podaje: ,,To nie pierwsze nagranie, jakie Sahar i Dżawahir zamieszczają w internecie. Na poprzednim, z marca b. r., tłumaczyły, dlaczego zdecydowały się po latach opowiedzieć swoją historię. – Ojciec powiedział, że nawet po jego śmierci, nic się nie zmieni. Że jego synowie, nasi bracia, będą nadal nas więzić – opowiadają. Król Abdullah ma dziś 89 lat.

Szacuje się, że król ma co najmniej 35 dzieci. Matka czterech więzionych kobiet, 57-letnia dziś Jordanka Anud al-Faiz, była drugą z jego ok. trzydziestu żon. Została wydana za króla w wieku 15 lat, wcześniej ani razu się z nim nie spotkała. Dzisiaj jest rozwiedziona, mieszka w Londynie.
Na początku marca po raz pierwszy opowiedziała historię swoją i córek w rozmowie z brytyjską telewizją Channel 4. – Władza go zaślepiła, nawet nie czuje się winny, że robi to swoim dzieciom – mówi kobieta, która na wszelki wypadek nie pokazuje twarzy.”

Cały tekst na serwisie Gazety Wyborczej.

Udostępnij

Ostatnie wpisy