TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Spotkanie z AGNIESZKĄ GRAFF wokół „Matki Feministki”

22218_10152993428183138_2836565289371122164_n

 

Miejsce: Pracownia Jogi Yogamudra, ul. Śniadeckich 17 (głęboko w podwórku)
Data: 23 maja 2015, godz: 16.00
Wstęp wolny.

Zapraszamy również ojców 🙂
Uwaga: zapewniamy opiekę do dzieci (w trakcie trwania spotkania zajęcia jogi dla dzieci oraz malowanie wspólnej mandali w sąsiadującej sali).

Co w dzisiejszych czasach oznacza bycie matką wyzwoloną?
Jak wyglądają realne dylematy matek i ojców.

Twoje życie po narodzinach dziecka wywróciło się do góry nogami? Wasz partnerski związek oznacza teraz, że Ty „siedzisz” w domu a on zarabia? Nie chcesz wracać do swojego starego życia, w którym byłaś 12 godzin poza domem? A może starasz się być „matką wyzwoloną” i codzienna gonitwa pomiędzy pracą a domem doprowadza się do skrajnej frustracji? Siedząc za biurkiem i załatwiając ważne sprawy firmowe marzysz o robieniu przetworów domowych, gotowaniu zdrowego jedzenia i tęsknisz za dzieckiem? Czy też od lat tkwisz w domu z dzieckiem nie mogąc wrócić do pracy? Zastanawiasz się czy inni też tak mają?

Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Graff, autorką książki „Matka Feministka” wywołującą gorącą dyskusję nad obecną sytuacją matek w Polsce, które starają odnaleźć się w obowiązującym wzorcu matki pracującej, spełniającej się w obydwu tych obszarach życia. Książka idealnie odkrywa pułapki pozornych wyborów, które stają przed matkami i rodzinami po pojawieniu się dziecka oraz przywraca do łask niezwykle istotne emocjonalne potrzeby związane z wychowywaniem dzieci. Będzie to doskonała okazja do podyskutowania na temat tego jak przeżywają macierzyństwo Polki w dzisiejszych czasach oraz do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Gospodynią spotkania będzie Ola Künstler ­ współprowadząca od 8 lat cykliczne spotkania Kręgu Matek, instruktorka szkoły rodzenia, doula, współzałożycielka Pracowni Jogi Yogamudra.

Agnieszka Graff
Anglistka, feministka. Współzałożycielka Porozumienia Kobiet 8 Marca. Stypendystka Fundacji Fulbrighta. Członkini Krytyki Politycznej. Teksty naukowe oraz publicystyczne ogłaszała m.in. w „Res Publice Nowej”, „Kulturze i Społeczeństwie”, „Ośce”, „Zadrze”, „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”. Pracuje w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW i wykłada na warszawskich studiach podyplomowych Gender Studies. Jej książka Świat bez kobiet (2001) to jedna z najważniejszych pozycji w polskiej literaturze feministycznej. Analizuje mechanizmy stopniowego wykluczania kobiecego głosu ze sfery publicznej w warunkach ustrojowej transformacji. W ostatnich pracach zwraca szczególną uwagę na przenikanie się dyskursu płci z narracjami nacjonalistycznymi (np. antysemityzmem) i rasowymi.

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1842613012630399/

Udostępnij

Ostatnie wpisy