TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Spotkanie z AGNIESZKĄ GRAFF wokół „Matki Feministki”

22218_10152993428183138_2836565289371122164_n

 

Miejsce: Pracownia Jogi Yogamudra, ul. Śniadeckich 17 (głęboko w podwórku)
Data: 23 maja 2015, godz: 16.00
Wstęp wolny.

Zapraszamy również ojców 🙂
Uwaga: zapewniamy opiekę do dzieci (w trakcie trwania spotkania zajęcia jogi dla dzieci oraz malowanie wspólnej mandali w sąsiadującej sali).

Co w dzisiejszych czasach oznacza bycie matką wyzwoloną?
Jak wyglądają realne dylematy matek i ojców.

Twoje życie po narodzinach dziecka wywróciło się do góry nogami? Wasz partnerski związek oznacza teraz, że Ty „siedzisz” w domu a on zarabia? Nie chcesz wracać do swojego starego życia, w którym byłaś 12 godzin poza domem? A może starasz się być „matką wyzwoloną” i codzienna gonitwa pomiędzy pracą a domem doprowadza się do skrajnej frustracji? Siedząc za biurkiem i załatwiając ważne sprawy firmowe marzysz o robieniu przetworów domowych, gotowaniu zdrowego jedzenia i tęsknisz za dzieckiem? Czy też od lat tkwisz w domu z dzieckiem nie mogąc wrócić do pracy? Zastanawiasz się czy inni też tak mają?

Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Graff, autorką książki „Matka Feministka” wywołującą gorącą dyskusję nad obecną sytuacją matek w Polsce, które starają odnaleźć się w obowiązującym wzorcu matki pracującej, spełniającej się w obydwu tych obszarach życia. Książka idealnie odkrywa pułapki pozornych wyborów, które stają przed matkami i rodzinami po pojawieniu się dziecka oraz przywraca do łask niezwykle istotne emocjonalne potrzeby związane z wychowywaniem dzieci. Będzie to doskonała okazja do podyskutowania na temat tego jak przeżywają macierzyństwo Polki w dzisiejszych czasach oraz do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Gospodynią spotkania będzie Ola Künstler ­ współprowadząca od 8 lat cykliczne spotkania Kręgu Matek, instruktorka szkoły rodzenia, doula, współzałożycielka Pracowni Jogi Yogamudra.

Agnieszka Graff
Anglistka, feministka. Współzałożycielka Porozumienia Kobiet 8 Marca. Stypendystka Fundacji Fulbrighta. Członkini Krytyki Politycznej. Teksty naukowe oraz publicystyczne ogłaszała m.in. w „Res Publice Nowej”, „Kulturze i Społeczeństwie”, „Ośce”, „Zadrze”, „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”. Pracuje w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW i wykłada na warszawskich studiach podyplomowych Gender Studies. Jej książka Świat bez kobiet (2001) to jedna z najważniejszych pozycji w polskiej literaturze feministycznej. Analizuje mechanizmy stopniowego wykluczania kobiecego głosu ze sfery publicznej w warunkach ustrojowej transformacji. W ostatnich pracach zwraca szczególną uwagę na przenikanie się dyskursu płci z narracjami nacjonalistycznymi (np. antysemityzmem) i rasowymi.

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1842613012630399/

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to