TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

STÓŁ: Kobiety idą do wyborów! Zrzuta na szkolenia!

To inicjatywa no logo. Organizatorki to nieformalna inicjatywa WytoMytoWy –  grupa kobiet – Hanka Grupińska, Beata Siemaszko, Jolanta Jackiewicz, Maria Krauss, które uznały, że istotne jest rozmawianie o sprawach ważnych i najważniejszych, i ruszyły w Polskę. 

Poznały mnóstwo wspaniałych i dzielnych kobiet, które chciały i chcą rozmawiać, a teraz wiele z nich planuje angażować się lokalnie. Pomagamy poprzez merytoryczne przygotowanie do startowania w wyborach samorządowych.

Łączą je wartości prodemokratyczne, wolnościowe, prokobiece. Sytuacja społeczno-polityczna w Polsce (i na świecie) przekonuje nas, że wielką politykę (politics) można zmieniać przez politykę małą (policy). Chcą pracować na rzecz społeczności, których są częścią i łączyć się w sprawach, które są wspólne.

Organizują warsztaty dla grupy 27 kobiet, które przygotowują się do udziału w wyborach samorządowych.

Zaplanowane są trzy lub cztery warsztaty, każdy trwać będzie dwa pełne dni. Pierwsze spotkanie odbyło się 16-17 w Łodzi. 27 uczestniczek przyjechało z różnych stron Polski, najczęściej z małych miast. Prowadzący rozmowy i ćwiczenia oddają swoją wiedzą i czas wolontaryjnie.

Zaplanowanych jest dziewięć odrębnych sesji tematycznych, z których każda ma przynieść konkretne umiejętności uczestniczkom.

Przy pierwszym stole uczestniczki uczyły się z Kubą Rokiem, Joanną Piotrowską, Joanną Pawluśkiewicz, Olafem Żyliczem, Mikołajem Cześnikiem, Edwinem Bendykiem, Lechem Merglerem, Hanną Gill-Piątek, Emilią Piotrowską, Joanną Scheuring-Wielgus i Piotrem Wielgusem.

ORGANIZATORKI WNOSZĄ SWOJĄ PRACĘ

GOŚCIE WNOSZĄ SWOJĄ PRACĘ I WIEDZĘ

UCZESTNICZKI OPŁACAJĄ PODRÓŻ

Zrzutka pokryje koszty kolejnych spotkań! Aby wesprzeć inicjatywę wejdź TU i wpłać dowolną kwotę.

Kobiety do samorządów!

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to