TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Studenci stworzyli mocną serię zdjęć, aby zaprotestować przeciwko uwolnieniu Brocka Turnera

(UWAGA: Ten artykuł zawiera treści, które mogą powodować emocjonalnie poruszenie u czytelników i czytelniczek, którzy doświadczyli przemocy seksualnej)

Sprawa Brocka Turner – gwałciciela, który został wypuszczony z więzienia po jedynie 3 miesiącach kary za dobre sprawowanie – zainspirowała do stworzenia serii poruszających zdjęć o napaści seksualnej.

Studentka Ithaca College, Yana Mazurkevich, przedstawiła właśnie swoją drugą serię zdjęć inspirowaną Brockiem Turnerem, stworzoną we współpracy z grupą orzeczniczą Current Solutions. Seria, która Mazurkevich nazwała „It Happens” przedstawia sceny napaści seksualnych w połączeniu z cytatami, które pojawiały się przy sprawie gwałciciela. Autorka tym razem starała się stworzyć bardziej inkluzywną sesję, więc zdjęcia przedstawiają nie tylko osoby o zróżnicowanym kolorze skóry, ale także różną płeć sprawców i osób doświadczających przemocy.

ithappens1

ithappens2

ithappens3

ithappens4

 

ithappens5-1024x576

ithappens6

ithappens7

ithappens8

 

Źródło: Usuncut

Tłumaczenie: Julia Maciocha

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to