TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Szef MON powołał pełnomocnik ds. wojskowej służby kobiet

Szef MON Antoni Macierewicz powołał we wtorek, w Dniu Kobiet, mjr Annę Pęzioł-Wójtowicz na pełnomocnik ministra ds. wojskowej służby kobiet. Nominację wręczył jej w bazie lotniczej w Mińsku Mazowieckim w obecności premier Beaty Szydło.

„To nie jest tylko oddany dzisiaj szacunek kobietom, które służą w armii, a jest ich dzisiaj blisko 5 proc. w polskiej armii. To jest także przywołanie wielkiej polskiej tradycji, w której kobiety uczyły swoich mężów i synów męstwa, godności, odwagi, ale także gdy było trzeba – a niestety w polskiej historii często było trzeba – chwytały za broń” – powiedział Macierewicz.

Przypomniał sylwetki płk Emilii Plater, gen. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo”, Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, Lidię Lwow-Eberle, ps. „Ewa”, mjr Weronikę Sebastianowicz, ps. „Różyczka”. „Tych nazwisk są nie setki, tysiące. Kobiety współtworzyły zawsze polską armię tak, jak współtworzą ją dzisiaj i nie ma dla nich granic ani w specjalności, ani w szarży, ani w stanowisku. Jesteście, drogie panie, solą polskiej armii. Dziękujemy wam za to” – podkreślił minister.

Cały tekst: Gazeta Wyborcza

Fot: Strona MON/ mjr Roman Siemaszko/ CO/MON

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to