TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Szkoła nie zgadza się na zbyt długie spódnice?

fsdfInformacja  która  po raz pierwszy została opublikowana w dzienniku regionalnym L’Ardennais we wtorek, 28 kwietnia, szybko rozpaliła portale społecznościowe. 15-letniej uczennicy 3 klasy gimnazjum Leo-Lagrange College w Charleville-Mezieres dwukrotnie odmówiono  wejścia  na jego teren, ponieważ miała na sobie…  zbyt długą spódnicę. 

Długość, w opinii dyrektorki Maryse Dubois, uczyniła ze spódnicy „ostentacyjną oznakę przynależności religijnej”, jak to napisała w dniu 24 kwietnia rodzicom młodej muzłumanki.

Dwukrotnie 16 i 24 kwietnia Sarah musiała wrócić do domu oddalonego o 25 km. Rodzina przyznaje, że to nie pierwszy raz, kiedy ta młoda dziewczyna, która ściąga swoją chustę przy wejściu do szkoły, zostaje „ostrzeżona”, że jej strój jest problemem. Nie jest również osamotniona w ubieraniu długich spódnic “by wyglądać pięknie”. Zwykle nosi spodnie, bo to jest wygodniejsze, ale to  jest niesprawiedliwe. To nie jest wystarczający powód by zakazywać mi wejścia do szkoły” – ubolewa Sarah.

Kilkoro młodych dziewcząt, w tym Sarah, pojawiło się  w gimnazjum  w swoich  długich spódnicach, w odpowiedzi na ostatnio wdrożony zakaz noszenia chust. Być może ta ” prowokacja” zmotywuje szkołę do zmiany decyzji – mówią uczennice.

 

Źródło: http://www.lemonde.fr/societe/article/2015/04/29/crispation-a-l-ecole-sur-les-jupes-longues_4624882_3224.html
Tłumaczenie i opracowanie: Izabela Pazoła

banernorweskie_batory

Rozwój wolontariatu w Fundacji Feminoteka jest możliwy dzięki dofinansowaniu rozwoju instytucjonalnego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

superfemka 1 procent

Udostępnij

Ostatnie wpisy