TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Szkoła nie zgadza się na zbyt długie spódnice?

fsdfInformacja  która  po raz pierwszy została opublikowana w dzienniku regionalnym L’Ardennais we wtorek, 28 kwietnia, szybko rozpaliła portale społecznościowe. 15-letniej uczennicy 3 klasy gimnazjum Leo-Lagrange College w Charleville-Mezieres dwukrotnie odmówiono  wejścia  na jego teren, ponieważ miała na sobie…  zbyt długą spódnicę. 

Długość, w opinii dyrektorki Maryse Dubois, uczyniła ze spódnicy „ostentacyjną oznakę przynależności religijnej”, jak to napisała w dniu 24 kwietnia rodzicom młodej muzłumanki.

Dwukrotnie 16 i 24 kwietnia Sarah musiała wrócić do domu oddalonego o 25 km. Rodzina przyznaje, że to nie pierwszy raz, kiedy ta młoda dziewczyna, która ściąga swoją chustę przy wejściu do szkoły, zostaje „ostrzeżona”, że jej strój jest problemem. Nie jest również osamotniona w ubieraniu długich spódnic “by wyglądać pięknie”. Zwykle nosi spodnie, bo to jest wygodniejsze, ale to  jest niesprawiedliwe. To nie jest wystarczający powód by zakazywać mi wejścia do szkoły” – ubolewa Sarah.

Kilkoro młodych dziewcząt, w tym Sarah, pojawiło się  w gimnazjum  w swoich  długich spódnicach, w odpowiedzi na ostatnio wdrożony zakaz noszenia chust. Być może ta ” prowokacja” zmotywuje szkołę do zmiany decyzji – mówią uczennice.

 

Źródło: http://www.lemonde.fr/societe/article/2015/04/29/crispation-a-l-ecole-sur-les-jupes-longues_4624882_3224.html
Tłumaczenie i opracowanie: Izabela Pazoła

banernorweskie_batory

Rozwój wolontariatu w Fundacji Feminoteka jest możliwy dzięki dofinansowaniu rozwoju instytucjonalnego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

superfemka 1 procent

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to