TELEFON PRZECIWPRZEMOCOWY

CHCEMY POMÓC | JESTEŚMY DLA CIEBIE | ROZUMIEMY CIĘ | STOIMY PO TWOJEJ STRONIE
Pomagamy kobietom i dziewczętom powyżej 15. roku życia

Zajmujemy się wszystkimi rodzajami przemocy – psychiczną, fizyczną, ekonomiczną i seksualną – w rodzinie i poza nią.

DO NAS MOŻE ZGŁOSIĆ SIĘ KAŻDA KOBIETA: starsza, młodsza, lesbijka, heteroseksualna, transpłciowa.

Mimo naszych starań, budynek nie jest przystosowany dla kobiet z niepełnosprawnością ruchową. Nie ma jednak najmniejszego problemu, by umówić się na poradę w miejscu dostępnym – wystarczy nam o tym powiedzieć.

Nasze wsparcie – prawne i psychologiczne jest bezpłatne. Możesz liczyć na poufność i anonimowość.

Przy telefonie dyżurują kobiety – ekspertki z zakresu przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie po specjalnych szkoleniach i kursach. Udzielą wszelkiej pomocy i potrzebnego wsparcia. Umówią, jeśli będzie taka potrzeba – na poradę prawną i/lub psychologiczną.

Nasza prawniczka i psycholożki, to doświadczone w swojej pracy kobiety. Od lat zajmują się kwestiami przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Możesz liczyć na naszą pomoc i wsparcie.

CHCEMY POMÓC | JESTEŚMY DLA CIEBIE | ROZUMIEMY CIĘ | STOIMY PO TWOJEJ STRONIE

Po prostu ZADZWOŃ:

888 88 33 88  

 od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-19.00.

Możesz też skorzystać z aplikacji AvonAlert.pl

CZEKAMY NA TWÓJ TELEFON

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat telefonu antyprzemocowego Feminoteki

P: Dla kogo jest przeznaczony telefon antyprzemocowy Feminoteki?

O. Telefon przeciwprzemocowy Feminoteki jest przeznaczony dla kobiet i dziewcząt powyżej 15. roku życia, mieszkających na terenie Warszawy, doświadczających przemocy ekonomicznej, fizycznej, psychologicznej i seksualnej. Pomagamy wszystkim kobietom – w tym transpłciowym.

P: Chcę uzyskać pomoc w związku z przemocą wobec dziecka lub mężczyzny. Gdzie ją otrzymam?

O: Polecamy kontakt z Niebieską Linią.

P: Jaką pomoc mogę uzyskać dzwoniąc do Feminoteki?

O: Osoba dyżurująca przy telefonie – to specjalistka antyprzemocowa,  pomoże znaleźć jak najlepsze rozwiązanie i pomoc w Twojej sytuacji. Jeśli będzie taka potrzeba, zapisze Cię na bezpłatne konsultacje prawne lub/i psychologiczne.

P: Czy dzwoniąc do Feminoteki mogę uzyskać pomoc od ręki?

O: Niestety nie. Telefon antyprzemocowy jest pierwszym kontaktem z naszymi ekspertkami, by rozpoznać, jaka pomoc jest dla Ciebie niezbędna. Pomoc uzyskasz w umówionym terminie.

P: Jak przygotować się do rozmowy?

O: Dobrze zastanowić się , jakiej pomocy potrzebujesz: psychologicznej, prawnej czy obu. Warto byś miała pod ręką kartkę i długopis, by zapisać termin swojej konsultacji.

P: Czy konsultacje naprawdę są bezpłatne?

O: Tak. Nie pobieramy ŻADNYCH opłat za udzielane porady.

P: Gdzie odbywają się konsultacje psychologiczne i prawne?

O: Na warszawskim Gocławiu przy ul. Konrada Guderskiego 3/96, ze względu na pandemię większość porad prowadzona jest telefonicznie lub online na dowolnej, dostępnej platformie.

P: Jaki jest numer telefonu antyprzemocowego i kiedy jest czynny?

O: Telefon przeciwprzemocowy Feminoteki to 888 88 33 88. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-19.00.

9 komentarzy

 1. Zachęcam do kontaktu z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia”: całodobowo, 7 dni w tygodniu, pod bezpłatnym numerem 800 120 002

 2. Nie moge zadzwonic. Jestem sledzona, nie moge isc na police, moj dom jest na podsluchu. Jestem straszona, jesli pojde na policje, juz moge nie dojechac do domu. Bylam swiadkiem przestepstwa I ofiara w jednym. To jest zorganizowana group przestepcza. Co mam robic?

  1. Czy pomogliście tej pani? Jak działać w takiej sytuacji? Pisałem z poznaną w sieci i dowiedziałem się, że jest w podobnej sytuacji. Być może dobrym pomysłem byłoby opublikowanie artykułu, który opisuje co w takim wypadku robić? Albo nie, żeby oprawcy do takich treści nie dotarli i nie byli świadomi? Osoba, z którą rozmawiałem powiedziała, że nie chce dzwonić na niebieską linię, bo “wie co usłyszy” i mimo to się boi. Nie wiem… Chciałbym wiedzieć jak pomóc, co doradzić w takiej sytuacji.

   1. Szanowni Państwo, Feminoteka zajmuje się przeciwdziałaniem przemocy ze względu na płeć. Aby z nami porozmawiać i uzyskać poradę w tej sprawie, prosimy dzwonić pod nr 888 88 33 88 lub pisać na pomoc@feminoteka.pl. Bez kontaktu nie mamy jak pomóc.
    Jeśli chodzi o przestępczość zorganizowaną, zgłaszanie przestępstwa, inwigilację, tu odpowiednim kierunkiem jest jednak policja i prokuratura.

 3. А если я беременна,но насилия не было,и я хочу сделать аборт куда мне обратиться? В какую помощь? Ведь тут даже инвалидов рожать заставляют

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *