TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Torebka

Nasza zdjęciowa akcja torebkowa! Więcej informacji tu.

Na początek zdjęcie prezeski Feminoteki Joanny Piotrowskiej: „Nie mam w niej zbyt wielu rzeczy, ale do samoobrony zawsze coś się znajdzie: klucze, zapalniczka i długopis idealne!”Untitled design (2)

Untitled design (1)Zdjęcie od Klaudii wraz z opisem:

Załączam zdjęcie zawartości torebki. Jest tego tyle, że po pierwsze przychodzi mi na myśl, że mogę się tą torebką z całą zawartością zwyczajnie zamachnąć – jest dosyć ciężka. Po drugie wiem (od kolegi z zespołu), że długopisem można zrobić krzywdę, wbijając go w delikatne miejsce. Także klucze oraz nożyczki mogą być przydatne.

 

 

Untitled design (9)

Anna: moja torebka zwykle jest bardzo ciężka, czyli już sama może być narzędziem do obrony 🙂

Untitled design (11)

Maja: Obecnie mieszkam w Rio de Janeiro, gdzie jest niestety nadal dość niebezpiecznie. W torebce dlatego noszę parasol, niewielki, ale wytrzymały!

Untitled design (10)

Monika: Gdy chodziłam do liceum, każda dziewczyna nosiła w torebce dezodorant. Szybko i skutecznie.

Untitled design (3)

Karolina: Rękawicy pewnie nie zdążyłabym założyć, ale chlusnąć komuś w twarz już tak!

Untitled design (2)

Barbara: Ze wszystkiego można zrobić użytek: perfumami psiknąć w oczy, zamachnąć się ciężką książką (warto czytać!) czy dźgnąć pęsetą w samoobronie.

w

Julia: W małej kieszeni plecaka mam podstawowy zestaw – klucze, długopisy, dezodorant. Pod ręką, by szybko reagować.

Untitled design (3)

Marysia:  Prawie codziennie i prawie wszędzie jeżdżę na rowerze, dlatego prawie zawsze w plecaku mam ogromnego, metalowego u-locka, który chyba mógłby być dość przydatny. Plus jeden z moich kluczy jest naprawdę strasznie długi, dlatego gdy nie jadę na rowerze, trzymam go mocno w łapie w kieszeni od kurtki. Super, że jesteście i bardzo się cieszę, że robicie tę akcję.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to

Punkt pomocy dla kobiet po gwałcie

FUNDACJA FEMINOTEKA wspiera kobiety po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej. Wiemy, że pierwszy kontakt z nami może wymagać odwagi, dlatego zapewniamy, że gdy do nas zadzwonisz,