TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Trójmiejska Akcja Kobieca przeciwko wykorzystywaniu dziewcząt w Sopocie

 

Fundacja Feminoteka popiera stanowisko Trójmiejskiej Akcji Kobiecej i zdecydowanie sprzeciwia się przemocy wobec dziewcząt w Sopocie i utrudnianiu mediom w nagłaśnianiu sprawy.

10952401_1536791529898755_4923177875941176069_nAPEL Trójmiejskiej Akcji Kobiecej przeciwko wykorzystywaniu dziewcząt w Sopocie

Od roku opinia publiczna w Trójmieście, żyje bulwersującą sprawą wykorzystywania seksualnego, gwałtów, szantażowania, i zastraszania młodych dziewcząt i kobiet w nadmorskich klubach. Głównym oskarżonym jest Krystian W., który wg ustaleń medialnych i śledczych swoją działalność prowadził m.in. w sopockich klubach spółki Art Invest. Ostatnie doniesienia mówią także o oskarżeniach wobec Marcina T., byłego współwłaściciela i managera m.in. Zatoki Sztuki. Skala zjawiska jest ogromna.

Po tragicznej, samobójczej śmierci 14-letniej Anaid z Gdańska, sprawa nabrała rozpędu przede wszystkim dzięki determinacji jej matki, ale także dzięki zainteresowaniu mediów. Dziennikarką piszącą o sprawie od początku jest m.in. Katarzyna Włodkowska z „Gazety Wyborczej Trójmiasto”. Podczas rozmowy z red. Agnieszką Michajłow w programie „Rozmowy kontrolowane” Radia Gdańsk (24.03.2016 r.), red. Katarzyna Włodkowska zwróciła uwagę na próby odciągnięcia uwagi mediów od „sprawy Krystka”. – Zgłaszali się do mnie dziennikarze, którzy mówili, że chcieli zająć się sprawą, ale znajomy policjant polecił im trzymać się od tego z daleka – ujawniła Katarzyna Włodkowska w radiowej rozmowie. – Nie dalej jak wczoraj, kolega zapytał mnie, czy się nie boję.

Uruchomiono też ogromną machinę, której celem było wprowadzanie opinii publicznej w błąd, poprzez wmawianie, że my, dziennikarze, jesteśmy na usługach prezydenta Sopotu, oraz biznesmena, który chce zająć miejsce Zatoki Sztuki. Art Invest pozwał też wszystkich autorów, wykazujących związki Krystiana W. z klubami. Jako Trójmiejska Akcja Kobieca chcemy wyrazić szerokie wsparcie dla działań Katarzyny Włodkowskiej, oraz innych dziennikarzy i dziennikarek, opisujących ten skandaliczny proceder. Kibicujemy im w dalszej pracy dziennikarsko-śledczej podziwiając odwagę, determinację i niezłomność w dochodzeniu do prawdy. Wiemy, że ich praca daje nadzieję dziesiątkom skrzywdzonych na to, że ich głos zostanie usłyszany.

Apelujemy do organów prawa oraz władz Sopotu o skuteczne przeciwdziałanie przemocy wobec nieletnich dziewcząt. Mamy nadzieję, że sopockie kluby przestaną być miejscem, w którym młode kobiety są wykorzystywane seksualnie.

Trójmiejska Akcja Kobieca, 25.03.2016

Trójmiejska Akcja Kobieca

Trójmiejska Akcja Kobieca jest niezależną, nieformalną siecią feministek i feministów oraz organizacji i inicjatyw, które mają za cel wspieranie aktywności kobiet na wielu polach, zarówno w życiu społecznym, politycznym, gospodarczym jak i kulturalnym. Misją TAK jest budowanie tolerancyjnego społeczeństwa, otwartego na równość i różnorodność. Organizujemy m.in. Trójmiejską Manifę, Kongres Kobiet Pomorza, śpiewamy w Chórze TAK. Sieć TAK tworzą: Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, Macherki.com, Stowarzyszenie WAGA, Partia Kobiet (Pomorze), Stowarzyszenie ARTERIA, Amnesty International (Pomorze), TOLERADO – Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT, Ruch Sprawiedliwości Społecznej (Pomorze), Stowarzyszenie Współpracy Kobiet NEWW, Partia Razem (Pomorze).

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to