W Feminotece rusza grupa wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy – zapraszamy!

grupa wsparcia (1)Przemoc w rodzinie może spotkać każdą kobietę.  Żadna z nas nie chce takiego życia.  Jeśli w nim trwamy, to dlatego że nie wiemy, jak siebie chronić. To nie Twoja wina! Po prostu potrzebujesz:

 • wsparcia innych,
 • informacji o przysługujących Ci prawach i możliwościach,
 • wiedzy o tym jak przekroczyć swoją bezradność, a złość zamienić w działanie na rzecz siebie.

Zmiana jest możliwa! Życie wielu kobiet jest tego najlepszym świadectwem. Zapraszamy Cię do udziału w cotygodniowej grupie  wsparcia dla kobiet prowadzonej przez psycholożkę Agnieszkę Czapczyńską w  fundacji Feminoteka.

Celem spotkań jest:

 • wzmocnienie poczucia wartości,
 • odkrywanie  możliwości twórczych i swojego potencjału,
 • odbudowanie zdrowych wzorców relacyjnych opartych na autonomii,
 • dostarczenie emocjonalnego wsparcia,
 • przeciwdziałanie destrukcyjnym sposobom rozwiązywania problemów,
 • edukacja dotycząca różnych aspektów radzenia sobie z przemocą,
 • zdobycie umiejętności ochrony siebie i swoich praw w różnych sytuacjach życiowych.

Grupa rusza od września i potrwa do grudnia. Będzie miała charakter zamknięty. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Aby do niej dołączyć, prosimy umówić się na konsultację z psycholożką – telefon 720 908 974 czynny we wtorki środy i czwartki w godz. 13.00 – 19.00

Spotkania grupowe trwać będą do grudnia 2017 roku.

Spotkania odbywają się w godz. 17.30– 20.30

 

CHCEMY POMÓC | JESTEŚMY DLA CIEBIE | ROZUMIEMY CIĘ | STOIMY PO TWOJEJ STRONIE

ZADZWOŃ!

LOGO_warszawa_miasto


2 komentarze

 1. Rozpoczynamy wielka akcje “Komar pokaż klate i ku.tasa na fejsie!”
  http://www.pudelek.pl/artykul/110720/40_urodziny_polskiego_hugh_hefnera_nagie_modelki_tlum_celebrytow_i_spiewajaca_reni_jusis_zdjecia/

  Mikołaj Komar walczy o prawa kobiet i wspiera feministki w swoim magazynie K Mag. Na ostatniej okładce czasopisma ukazała się modelka Marta Dyks w koszulce z napisem “Przyszłość jest kobietą”. Mimo to dziennikarz zaprasza na imprezę nagie dziewczyny, z którymi pozwalał robić innym “co się chce”. Niemal każdy z zaproszonych gości robił zdjęcia i zbliżenia na piersi i krocze modelek, udostępniając je na publicznych profilach społecznościowych.

 2. W Polsce sytuacja kobiet doświadczających przemocy jest tragiczna. Tym bardziej, że zamiatana pod dywan. Dopiero doświadczenie jej pokazuje, że nic nie jest takie, jak formalnie wygląda. Kobieta pobita przez partnera ma prawo milczeć, albo uciekać zostawiając oprawcy dorobek życia. Może spotykać się z psychologiem i brać antydepresanty, ale wtedy zostanie uznana za niezrównoważoną. Jak usłyszałam od pani sędzi, pierwszy raz spotyka się z taką sprawą i nie rozumie, o co mi chodzi, choć wyjaśniłam wyraźnie, że zostałam pobita (wręcz skatowana), jestem obywatelką polską i ponoć mam gwarantowaną nietykalność cielesną, a k.k. przewiduje ukaranie sprawcy naruszenia tejże nietykalności. Nic z tego! Przez wszelkie instytucje, łącznie z policją i sądem byłam wielokrotnie namawiana, bym dała spokój. Bo o co mi właściwie chodzi? Ponoszę koszty finansowe i psychiczne, i jestem tylko śmieszną wariatką, której “godności się zachciało” (słowa partnera). Nie mam do kogo się zwrócić, ani nawet napisać, by podzielić się doświadczeniami. Jak zmieniać los kobiet w Polsce? Przeszukuję internet. Liczne strony, relacje, stare prawdy. Brak działania, wspólnoty, solidarności. Chciałabym o tym mówić. Ale nie mam komu.
  Nie poddam się. Choć polskie prawodawstwo nie opiera się na precedensach, choć z pewnością nic nie zyskam, a wiele stracę, może kiedyś komuś przyda się do czegoś moje doświadczenie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *