Warszawa 9.04 Demonstracja Porozumienia ODZYSKAĆ WYBÓR! Feminoteka dołącza do Porozumienia

pow demo sejmWychodzimy na ulicę, bo nie godzimy się na to, aby o naszych ciałach i naszym życiu decydował ktokolwiek inny, niż my same.

Spotkajmy się w sobotę 9 kwietnia na Wiejskiej, pod Sejmem, na demonstracji ODZYSKAĆ WYBÓR, żeby pokazać, jak wiele z nas chce odzyskać prawo do decydowania o sobie.

Za długo wmawiano nam, że obecne rozwiązanie to “kompromis”.

Pokażmy, że nie godzimy się na barbarzyńskie prawo, które stawia nas w roli zakładniczek swoich ciąż.

Przed transformacją ustrojową kobiety w Polsce mogły legalnie przerywać ciąże w bezpiecznych warunkach, niezagrażających ich zdrowiu ani życiu. Mogły same decydować o swoim ciele, o tym, czy chcą być matkami, czy nie. W 1993 roku to prawo zostało im odebrane, a obowiązująca ustawa została nazwana kompromisem. Fakt istnienia prężnie działającego podziemia aborcyjnego oraz turystyki aborcyjnej pokazuje, że „kompromis aborcyjny” to ściema. Kobiety nadal przerywają ciąże, tyle, że odbywa się to w atmosferze lęku i zastraszania, z narażeniem ich zdrowia i życia. Nawet kiedy przysługuje im prawo do legalnej aborcji, muszą przejść przez serię upokorzeń i zawsze zdane są na czyjąś łaskę. W tym momencie i tak okrojone prawo może być kobietom odebrane całkowicie. W ciągu kilku najbliższych miesięcy politycy_czki oraz księża będą decydować za nas, głosując nad okrutnym i barbarzyńskim projektem ustawy złożonym do sejmu przez fanatyków, którzy są gotowi poświęcać wolność i życie kobiet w imię ideologii.

Porozumienie ODZYSKAĆ WYBÓR – nieformalna grupa osób z organizacji feministycznych i innych organizacji pozarządowych, kolektywów i grup aktywistycznych, skupiona na walce o odzyskanie zabranego nam 23 lata temu prawa do aborcji. Feminoteka jest członkinią Porozumienia, razem z wieloma innymi wspaniałymi organizacjami.

WAŻNE: Porozumienie nie zrzesza się z partiami politycznymi ani podmiotami komercyjnymi.

Zapraszamy do współpracy i dołączania!
Facebook: https://www.facebook.com/Porozumienie-Odzyska-1718759438394656/
email: odzyskacwybor@gmail.com
Kontakt dla mediów: +48575828171, +48575828172


2 komentarze

  1. Nareszcie wychodzimy na ulicę i walczymy w swoich sprawach .Dosyć mam oglądania w tv mężczyzn decydujących co kobieta może robić ze swoim ciałem. Ja tylko mam prawo stanowić o sobie !!! Nie jestem niczyją niewolnicą.Protestujmy, bądzmy razem nie pozwólmy za nas decydować.

  2. Bądźmy tam wszystkie kobiety bez względu na wiek Walczmy o prawo decydowania o sobie Żaden mężczyzna nie ma żdnego prawa decydować o moim ciele W Polsce kościół traktuje kobiety jak niewolnice do rodzenia Mężczyźni w tv dyskutują o sprawach kobiet jakbyśmy głosu nie miały.Mam tego dosyć i mam nadzieję że Wy też dlatego bądźmy tam razem. czekam na Was

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *