TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA | 9.06 | Intelektualistki a władza. Leder, Majewska,Środa, Wróbel

feministyczny nowy materializmZapraszamy na debatę:
Intelektualistki a władza. Czy współczesna filozofia dostarcza nam narzędzi do przemyślenia polskiej polityki płci po 1989?
Z udziałem Andrzeja Ledera, Ewy Majewskiej, Magdaleny Środy oraz Szymona Wróbla

9 czerwca 2015 Godz. 17.00
Miejsce: Uniwersytet Warszawski, s. 205 (d. BUW)
Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie podsumowującej projekt „Feministyczny nowy materializm – perspektywa polityczna w kontekście polskiej polityki płci po okresie transformacji” realizowany w Instytucie Filozofii, UW w ramach programu PATTERNS Lectures.
Chcemy poddać dyskusji pytania o rolę i misję współczesnej filozofii – czy ma opisywać świat, czy go zmieniać? Czy dostarcza narzędzi, które mogłyby inicjować zmiany społeczne? Jaka jest misja filozofa/ki dzisiaj, czy powinien/powinna być zaangażowana w komentowanie
rzeczywistości społecznej? Czy współczesna teoria w ogóle może być „skrzynką z narzędziami”? jak dzisiaj układa się relacja między teorią a praktyką?
Zachęcamy także do refleksji nad kwestią usytuowania praktyk wiedzy, jakie są punkty styku i oporu „zachodnich” koncepcji i „wschodniego” kontekstu?
Wreszcie, chcemy zastanowić się nad tym, czy kategoria „gender” jest użyteczna dla współczesnej filozofii i praktyki społecznej. Czy może być potraktowana jak pryzmat, który wydobywa główne problemy polityczne i społeczne po 1989 roku?
Wydarzenie odbywa się w ramach programu Patterns Lectures (WUS Austria, Erste Stiftung)

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to