TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

WARSZAWA | 9.06 | Intelektualistki a władza. Leder, Majewska,Środa, Wróbel

feministyczny nowy materializmZapraszamy na debatę:
Intelektualistki a władza. Czy współczesna filozofia dostarcza nam narzędzi do przemyślenia polskiej polityki płci po 1989?
Z udziałem Andrzeja Ledera, Ewy Majewskiej, Magdaleny Środy oraz Szymona Wróbla

9 czerwca 2015 Godz. 17.00
Miejsce: Uniwersytet Warszawski, s. 205 (d. BUW)
Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie podsumowującej projekt „Feministyczny nowy materializm – perspektywa polityczna w kontekście polskiej polityki płci po okresie transformacji” realizowany w Instytucie Filozofii, UW w ramach programu PATTERNS Lectures.
Chcemy poddać dyskusji pytania o rolę i misję współczesnej filozofii – czy ma opisywać świat, czy go zmieniać? Czy dostarcza narzędzi, które mogłyby inicjować zmiany społeczne? Jaka jest misja filozofa/ki dzisiaj, czy powinien/powinna być zaangażowana w komentowanie
rzeczywistości społecznej? Czy współczesna teoria w ogóle może być „skrzynką z narzędziami”? jak dzisiaj układa się relacja między teorią a praktyką?
Zachęcamy także do refleksji nad kwestią usytuowania praktyk wiedzy, jakie są punkty styku i oporu „zachodnich” koncepcji i „wschodniego” kontekstu?
Wreszcie, chcemy zastanowić się nad tym, czy kategoria „gender” jest użyteczna dla współczesnej filozofii i praktyki społecznej. Czy może być potraktowana jak pryzmat, który wydobywa główne problemy polityczne i społeczne po 1989 roku?
Wydarzenie odbywa się w ramach programu Patterns Lectures (WUS Austria, Erste Stiftung)

Udostępnij

Ostatnie wpisy