TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

WARSZAWA: Akademia Feministyczna „Władza przeciw społeczeństwu. 25 lat bez edukacji seksualnej”

Ponad 90% dorosłych Polaków i Polek uważa, że przekazywanie wiedzy o ludzkiej seksualności w ramach zajęć szkolnych jest potrzebne -CBOS (2007), Izdebski (2011).

82% respondentów i respondentek uważa, że szkoły powinny mieć obowiązek zapewnienia uczniom i uczennicom zajęć z edukacji seksualnej- Instytut Spraw Publicznych (2013) .

Tymczasem rząd, a w szczególności Ministerstwo Edukacji Narodowej, udaje że o tym nie wie. W ostatnich latach badacze, think-tanki, ośrodki badania opinii opublikowały kilkanaście raportów na ten temat. Wiele wysłano do Ministerstwa Edukacji Narodowej, niestety na ogół pozostały bez odpowiedzi…

4 czerwca (środa) o godzinie 18:00 zapraszamy do Feminoteki na wykład Natalii Broniarczyk z Grupy Edukatorów Seksualnych „Ponton”. 

Grupa Edukatorów Seksualnych „Ponton” jest nieformalną grupą wolontariuszek i wolontariuszy działających przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Działania Pontonu skupiają się przede wszystkim na edukacji seksualnej oraz poradnictwie dla młodzieży w sprawach dojrzewania, antykoncepcji i zdrowia reprodukcyjnego.

Natalia Broniarczyk – z wykształcenia pedagożka, edukatorka seksualna w Grupie Ponton, od 2012 roku członkini Astra Youth -międzynarodowej sieci działającej na rzecz zdrowia , praw seksualnych i reprodukcyjnych na terenie Europy Centralnej i Wschodniej.

Udostępnij

Ostatnie wpisy