TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA: Akademia Feministyczna „Władza przeciw społeczeństwu. 25 lat bez edukacji seksualnej”

Ponad 90% dorosłych Polaków i Polek uważa, że przekazywanie wiedzy o ludzkiej seksualności w ramach zajęć szkolnych jest potrzebne -CBOS (2007), Izdebski (2011).

82% respondentów i respondentek uważa, że szkoły powinny mieć obowiązek zapewnienia uczniom i uczennicom zajęć z edukacji seksualnej- Instytut Spraw Publicznych (2013) .

Tymczasem rząd, a w szczególności Ministerstwo Edukacji Narodowej, udaje że o tym nie wie. W ostatnich latach badacze, think-tanki, ośrodki badania opinii opublikowały kilkanaście raportów na ten temat. Wiele wysłano do Ministerstwa Edukacji Narodowej, niestety na ogół pozostały bez odpowiedzi…

4 czerwca (środa) o godzinie 18:00 zapraszamy do Feminoteki na wykład Natalii Broniarczyk z Grupy Edukatorów Seksualnych „Ponton”. 

Grupa Edukatorów Seksualnych „Ponton” jest nieformalną grupą wolontariuszek i wolontariuszy działających przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Działania Pontonu skupiają się przede wszystkim na edukacji seksualnej oraz poradnictwie dla młodzieży w sprawach dojrzewania, antykoncepcji i zdrowia reprodukcyjnego.

Natalia Broniarczyk – z wykształcenia pedagożka, edukatorka seksualna w Grupie Ponton, od 2012 roku członkini Astra Youth -międzynarodowej sieci działającej na rzecz zdrowia , praw seksualnych i reprodukcyjnych na terenie Europy Centralnej i Wschodniej.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to