TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA. Akademia Feministyczna z dr Julią Kubisą wokół „Buntu białych czepków”

Julia Kubisa7 stycznia 2015 r. (środa) o godzinie 18:30 zapraszamy do Feminoteki na Akademię Feministyczną wokół nowej książki dr Julii Kubisy „Bunt białych czepków”. Autorka przedstawi najważniejsze ustalenia z badań nad działalnością Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

W czasie spotkania będzie można kupić „Bunt białych czepków” w Księgarni Feminoteki. Książkę można też zamówić już teraz na stronie Księgarni Feminoteki.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

***
Bunt białych czepkówW książce „Bunt białych czepków” dr Julia Kubisa przedstawia powstanie i działalność Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, największej organizacji związkowej zrzeszającej tę grupę zawodową. To herstory („jej historia”) tego niezwykłego związku, opowiedziana przez jego założycielki i aktywistki, poruszająca nie tylko różne aspekty działalności związkowej, lecz także utrudnienia, jakie napotykają kobiety chcące uczestniczyć w sferze publicznej. Z badań nad OZZPiP wyłania się obraz organizacji walczącej, starającej się negocjować wizerunek pielęgniarki i położnej przez zerwanie z tradycyjnie przypisywaną tym zawodom pokorą na rzecz podkreślania ich profesjonalizmu oraz niezwykłej wagi pracy opiekuńczej. Tłem rozważań jest reforma systemu ochrony zdrowia w Polsce oraz jej konsekwencje dla warunków pracy oraz możliwości świadczenia wysokiej jakości opieki przez pielęgniarki i położne.

***

dr Julia Kubisa (ur. 1979) – socjolożka i feministka, czasem publicystka. Adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się zagadnieniami pracy i płci, zbiorowymi stosunkami pracy w perspektywie feministycznej oraz socjologią publiczną. Uczestniczka projektów badawczych w ramach VI i VII Programu Ramowego UE. Związana z Working Lives Research Institute, University of Hertfordshire w Wielkiej Brytanii oraz Instytutem FORBA w Austrii. Stale współpracuje ze związkami zawodowymi.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to