TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Warszawa: Debata „Ministra, ekspertka, reporterka. Kobiety w mediach i debacie publicznej” + pokaz filmu

Z okazji Dnia Kobiet, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny zapraszają na debatę „Ministra, ekspertka, reporterka. Kobiety w mediach i debacie publicznej”.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 2 marca 2018 o godzinie 16-tej w Kinotece na Placu Defilad 1.

Kliknij ten link, aby zarejestrować się: Rejestracja

Nieprawdziwy, oparty na stereotypach obraz kobiet powoli odchodzi do lamusa dzięki rewolucji technologicznej i zmianom w społeczeństwie. Kobiety coraz głośniej sprzeciwiają się uprzedmiotowieniu, protestują przeciw seksistowskim reklamom, wyraźnie mówią o swoich aspiracjach, są obecne w debacie publicznej.

Część mediów i reklamodawców dostrzegła te zmiany. W reklamie pojawił się nowy trend, nazwany femvertisingiem, który podkreśla wartość i potencjał kobiet. Czy jest to początek trwałej zmiany? 

W debacie wezmą udział:
dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz – posłanka do Parlamentu Europejskiego, członkini Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia
Prof. dr hab. Barbara Głębicka-Giza – kierowniczka Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS
Prof. dr hab. Mirosław Bańko – językoznawca i leksykograf związany z Uniwersytetem Warszawskim.
dr Marzena Mazur – psycholożka biznesu, współzałożycielka Klubu Kobiet Mówiących na Głos
Aleksandra Hołyńska, aktywistka i trenerka, w fundacji #MamyGłos prowadzi  warsztaty na temat wizerunku kobiet w mediach.
Joanna Stopyra – współwłaścicielka White Label Group, wspiera marki w komunikacji skierowanej do kobiet.

Debatę poprowadzi Katarzyna Karpa-Świderek, dziennikarka telewizyjna i radiowa, obecnie rzeczniczka prasowa WWF Polska.

Po debacie zapraszamy na pokaz filmu Stevena Spielberga „Czwarta władza”. Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Jest to też historia niezwykłej kobiety, która z dziedziczki ojcowskiej fortuny staje się przywódczynią grupy dziennikarzy i pierwszą w historii szefową ogólnonarodowej gazety.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to