WARSZAWA: debata “Przemoc wobec kobiet, czyli jak daleko sięga państwo liberalne”

ODCIENIEkobiecejPOLITYKIKultura Liberalna oraz Fundacja im. Róży Luksemburg mają zaszczyt zaprosić Państwa na pierwszą debatę z cyklu “Odcienie kobiecej polityki”, zatytułowaną “Przemoc wobec kobiet, czyli jak daleko sięga państwo liberalne”, która odbędzie się 26 czerwca o godz. 19.00 w siedzibie Kultury Liberalnej, przy ul. Chmielnej 15/9.

Gośćmi spotkania będą Joanna Piotrowska z Fundacji Feminoteka, socjolożka Maria Rogaczewska oraz Grzegorz Wrona – konsultant w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej ds. Przeciwdziałania Przemocy, prawnik związany m.in. z organizacją “Głosy przeciw przemocy”.
Spotkanie poprowadzi Anna Mazgal, współpracowniczka “Kultury Liberalnej”.

Kiedy? 26 czerwca (czwartek), godz. 19.00
Gdzie? W redakcji Kultury Liberalnej, przy ul. Chmielnej 15/9.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

***

W Polsce rocznie przemocy doświadcza od około 700 tysięcy do niemal miliona kobiet. Przyjęcie „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” wzbudziło zdumiewające opory. A przecież prawo pięści to dla wielu rodzin – niestety – codzienność. Przemoc objawia się na różne sposoby. Może to być nękanie fizyczne, psychiczne, ekonomiczne, przyjmujące formy wulgarne lub niezwykle wyrafinowane. Ważnym aspektem jest poczucie upokorzenia u ofiary, odebrania jej godności, podporządkowania chorej potrzebie dominacji. Szczególnie istotne jest pytanie o granicę między sferą prywatną i publiczną – pytanie z którym wciąż musimy się mierzyć, szczególnie w kraju tak silnie wspólnotowym jak Polska. Jak daleko może sięgać państwo liberalne, gdy chodzi o walkę z przemocą domową?


Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *