TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

WARSZAWA: Jesse Darling w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Jesse DarlingMuzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na performans brytyjskiej artystki Jesse Darling, odbywający się w ramach wystawy „Ustawienia prywatności. Sztuka po internecie”.

Problematyka uprzedmiotowienia jednostki i uwikłania jej cielesności w mechanizmy polityczno-ekonomicznej kontroli i sferę mediów społecznościowych będzie głównym tematem performansu, który swoim tytułem nawiązuje do procedury prawnej Habeas Corpus, znanej w prawie brytyjskim od czasów średniowiecza. W dosłownym tłumaczeniu oznacza ona nakaz „będziesz miał(a) ciało“ i przysługuje każdemu poddanemu i poddanej Królowej Brytyjskiej zapewniając im nietykalność osobistą bez wyroku sądowego, pod warunkiem podporządkowania własnego ciała suwerenowi.
Posługując się prezentacją Powerpoint i zamieniając swoje ciało w ekran projekcyjny, Darling niuansuje relację między emancypacją a opresją ciała w biopolitycznej perspektywie nowych technologii. Ciało jako terytorium równoległej autokreacji i kamuflażu staje się fasadą możliwych przemian,a jednocześnie narzędziem performansu, rozumianego zarówno jako wyraz artystycznej ekspresji jak i ekonomicznej efektywności.
Jesse Darling jest artystką multimedialną i performerką. Tworzy instalacje, prace wideo, fotografie, animacje GIF i poezję na Twitterze. Jest również autorką manifestów i tekstów krytycznych. Eksploruje współczesne formy mediacji związane z ekspresją queer, podmiotowością i polityką ciała, rozpatrując je przez swoje osobiste doświadczenie nowych technologii.

 https://www.facebook.com/events/877309228976106/?fref=ts

 

15 listopada 2014 (sobota), godz. 18:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Emilii Plater 51

Udostępnij

Ostatnie wpisy