TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA: Jesse Darling w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Jesse DarlingMuzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na performans brytyjskiej artystki Jesse Darling, odbywający się w ramach wystawy „Ustawienia prywatności. Sztuka po internecie”.

Problematyka uprzedmiotowienia jednostki i uwikłania jej cielesności w mechanizmy polityczno-ekonomicznej kontroli i sferę mediów społecznościowych będzie głównym tematem performansu, który swoim tytułem nawiązuje do procedury prawnej Habeas Corpus, znanej w prawie brytyjskim od czasów średniowiecza. W dosłownym tłumaczeniu oznacza ona nakaz „będziesz miał(a) ciało“ i przysługuje każdemu poddanemu i poddanej Królowej Brytyjskiej zapewniając im nietykalność osobistą bez wyroku sądowego, pod warunkiem podporządkowania własnego ciała suwerenowi.
Posługując się prezentacją Powerpoint i zamieniając swoje ciało w ekran projekcyjny, Darling niuansuje relację między emancypacją a opresją ciała w biopolitycznej perspektywie nowych technologii. Ciało jako terytorium równoległej autokreacji i kamuflażu staje się fasadą możliwych przemian,a jednocześnie narzędziem performansu, rozumianego zarówno jako wyraz artystycznej ekspresji jak i ekonomicznej efektywności.
Jesse Darling jest artystką multimedialną i performerką. Tworzy instalacje, prace wideo, fotografie, animacje GIF i poezję na Twitterze. Jest również autorką manifestów i tekstów krytycznych. Eksploruje współczesne formy mediacji związane z ekspresją queer, podmiotowością i polityką ciała, rozpatrując je przez swoje osobiste doświadczenie nowych technologii.

 https://www.facebook.com/events/877309228976106/?fref=ts

 

15 listopada 2014 (sobota), godz. 18:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Emilii Plater 51

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to