TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

WARSZAWA. Kongres Kobiet zaprasza na antyprzemocowy happening Marsz Pand

FullSizeRender5 grudnia 2014 r. (piątek) o 12:00 Kongres Kobiet zaprasza pod Sejm na happening: “MARSZ PAND – RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY”. Start pod Sejmem, na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Matejki (przy pomniku Armii Krajowej).

Kongres Kobiet:

 

Co zrobimy?

 

Złożymy na ręce Marszałka Sejmu, Radosława Sikorskiego, petycję o ratyfikację konwencji antyprzemocowej.

Dlaczego?

 

W Polsce 800 tys. kobiet rocznie doświadcza przemocy. To jest ponad dwa tys. kobiet dziennie. 150 kobiet ginie w wyniku tzw. nieporozumień domowych. W przypadku przemocy domowej 90 proc. ofiar stanowią kobiety, a 90 proc. sprawców – mężczyźni.
Wg statystyk na świecie kobiety w wieku 15-44 lata częściej umierają na skutek gwałtów i pobicia niż w wypadkach samochodowych, na nowotwory czy inne choroby.
Dlatego Konwencja Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej musi być ratyfikowana! Jest to ważny instrument w walce przeciwko przemocy wobec kobiet. Przyczyni się do lepszej ochrony ofiar przemocy oraz zwiększy wykrywalność i karanie tego rodzaju przestępstw. Mechanizmy i zawarte w Konwencji definicje gwałtu, przemocy seksualnej, przemocy domowej, molestowania wpłyną na wykrywanie i karanie sprawców przestępstw, co pomoże zapobiegać przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Konwencja przyczyni się też do szerszej wymiany dobrych praktyk między różnego rodzaju podmiotami, co też wpłynie eliminowanie przemocy.

 

Bądźcie z nami i zaproście znajome i znajomych!
Razem powiedzmy STOP przemocy wobec kobiet!

 

Bądź na bieżąco – dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy