TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA. Kongres Kobiet zaprasza na antyprzemocowy happening Marsz Pand

FullSizeRender5 grudnia 2014 r. (piątek) o 12:00 Kongres Kobiet zaprasza pod Sejm na happening: “MARSZ PAND – RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY”. Start pod Sejmem, na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Matejki (przy pomniku Armii Krajowej).

Kongres Kobiet:

 

Co zrobimy?

 

Złożymy na ręce Marszałka Sejmu, Radosława Sikorskiego, petycję o ratyfikację konwencji antyprzemocowej.

Dlaczego?

 

W Polsce 800 tys. kobiet rocznie doświadcza przemocy. To jest ponad dwa tys. kobiet dziennie. 150 kobiet ginie w wyniku tzw. nieporozumień domowych. W przypadku przemocy domowej 90 proc. ofiar stanowią kobiety, a 90 proc. sprawców – mężczyźni.
Wg statystyk na świecie kobiety w wieku 15-44 lata częściej umierają na skutek gwałtów i pobicia niż w wypadkach samochodowych, na nowotwory czy inne choroby.
Dlatego Konwencja Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej musi być ratyfikowana! Jest to ważny instrument w walce przeciwko przemocy wobec kobiet. Przyczyni się do lepszej ochrony ofiar przemocy oraz zwiększy wykrywalność i karanie tego rodzaju przestępstw. Mechanizmy i zawarte w Konwencji definicje gwałtu, przemocy seksualnej, przemocy domowej, molestowania wpłyną na wykrywanie i karanie sprawców przestępstw, co pomoże zapobiegać przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Konwencja przyczyni się też do szerszej wymiany dobrych praktyk między różnego rodzaju podmiotami, co też wpłynie eliminowanie przemocy.

 

Bądźcie z nami i zaproście znajome i znajomych!
Razem powiedzmy STOP przemocy wobec kobiet!

 

Bądź na bieżąco – dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to