TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA: „Kontrakt płci” Carole Pateman – spotkanie wokół książki z cyklu Biblioteka Kongresu Kobiet i Czarnej Owcy

kontraktplci„KONTRAKT PŁCI” Carole Pateman to siódma książka z cyklu Biblioteki Kongresu Kobiet jest już na rynku. To książka, która „swego czasu przemeblowała światopogląd” Agnieszce Graff.

Carole Pateman rzuca wyzwanie przyjętym interpretacjom – formułowanym zarówno na prawicy, jak i na lewicy – „umów”, jakie zawieramy w życiu codziennym: umowy małżeńskiej, umowy dotyczącej zatrudnienia, umowy, której przedmiotem jest świadczenie usług seksualnych (prostytucja) oraz od niedawna pojawiających się umów dotyczących tzw. macierzyństwa zastępczego. Na nowo definiuje fundamentalne problemy polityczne dotyczące wolności jednostki, wspólnoty i podporządkowania.

W spotkaniu wezmą udział Anna Dryjańska z Feminoteki, a także wykładowczynie Gender Studies dr Ewa Majewska (autorka przedmowy do książki ) i dr Katarzyna Szumlewicz.

26.01.2015, godz. 18.00, siedziba Stowarzyszenia Kongres Kobiet, ul. Mokotowska 17/33,  Warszawa

Jak pisze Katarzyna Szumlewicz, „Carole Pateman przygląda się różnym rodzajom umów, do jakich dochodzi między kobietami i mężczyznami. Pod tym kątem bada demokrację i kontrakt małżeński, zauważając, że pierwotnie w obu tych układach podmiotowość przyznawano wyłącznie mężczyznom. Podobnie krytycznym okiem patrzy na porozumienia, których stawką jest dostęp do kobiecego ciała, takie jak kupowanie usług seksualnych i surogactwo…”.

 

Wydarzenie na Facebooku facebook.com/events/763493543745336/

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to

Punkt pomocy dla kobiet po gwałcie

FUNDACJA FEMINOTEKA wspiera kobiety po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej. Wiemy, że pierwszy kontakt z nami może wymagać odwagi, dlatego zapewniamy, że gdy do nas zadzwonisz,