WARSZAWA: “Lady Wa-Wa” w Teatrze ME/ST. Rozdajemy zaproszenia!

LadyWaWaPlakatTeatr ME/ST zaprasza na najbliższy pokaz „Lady Wa-Wa”, 8 czerwca 2014 o 19:00 w Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal 2 w Warszawie .

Mamy dwa podwójne zaproszenia do rozdania! Jeśli chcesz wybrać się na ten wyjątkowy spektakl, wpisz w komentarzu odpowiedź na pytanie:

Czy są w Warszawie “kobiece” miejsca, adresy? Gdzie można poczuć, że Warszawa jest kobietą?

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 6 czerwca, do godz. 14:00. Wybierzemy dwie najciekawsze (Feminoteki zdaniem) i nagrodzimy je podwójnym zaproszeniem.

***

„Lady Wa-Wa” to próba uchwycenia wielowymiarowości i różnorodności skomplikowanej natury kobiecej. Punktem wyjścia do stworzenia scenariusza spektaklu, były wywiady z kobietami, mieszkającymi lub tylko przebywającymi w Warszawie. Istotny wpływ na scenariusz miała także energia miasta, która bezpośrednio przekłada się na stan emocjonalny ludzi związanych ze Stolicą.

„Lady Wa-Wa” to teatr jednej aktorki. Magdalena Engelmajer tworzy warstwę spektaklu ze słów, dźwięków oraz sytuacji, które poruszają różne tematy dotyczące kobiecej strony świata.


3 komentarze

 1. ścianka bulderowa Bloco. For real! sobotnie sekcje wspinaczkowe z dzieciakami pełzającymi po materacach i matkami ładującymi na ścianie. To mnie baaardzo zbuowało.

 2. W Warszawie,mieście zabieganym i codziennie śpieszącym ku nowym celom, Stare Powązki skłaniają do dłuższych chwil zadumy nad kobiecym obliczem tego miasta.
  Maria Kownacka, Hanka Ordonówna, Kalina Jędrusik, Tekla Bądorzewska, Maria Grzegorzewska, Maria Hensel, Janina Kumaniecka, Lucyna Messal- to zaledwie niektóre nazwiska wyjątkowych kobiet związanych z Warszawą, a pochowanych na Cmentarzu Powązkowskim. Artystki, naukowczynie, pisarki, profesorki- wybitne kobiety, o których należy przypominać.
  Tam, wśród ciszy zawsze ze zdwojoną mocą odczuwam istotne dziedzictwo pozostawione przez kobiety dla kobiet- świat nie jest tylko dla mężczyzn, ale oni muszą się tego nauczyć od kobiet !

 3. dziękujemy za podpowiedzi!
  Megi, matki rules, wiadomo 🙂
  D.I., Powązki są świadectwem naszej herstorii, od razu przypominają się trasy z Warszawy kobiet Sylwii Chutnik

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *