TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA: Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gender i wieś.

muzeum_sztuki_nowoczesnej_msnZapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie „Co widać” z Michałem Łagowskim i Danielem Rycharskim – dwoma kluczowymi artystami tworzącymi swoją sztukę w kontekście nie-miejskim. 

Spotkanie odbędzie się 7 czerwca (sobota) o godz. 18.00, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (ul. Emilii Plater 51)
W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować pojawienie się sztuki współczesnej rozwijanej na wsi. Artyści pochodzący ze wsi po ukończeniu studiów często wracają w swoje rodzinne strony i prowadzą tam działalność artystyczną, na różne sposoby zmagając się z wiejskim kontekstem. Z jednej strony starają się podkreślać związek z lokalna społecznością (Rycharski), z drugiej strony są dalecy od jej idealizowania (Łagowski). Jedną z głównych kwestii podejmowanych w ramach spotkania będzie problematyka gender i wsi.

Michał Łagowski jest jednym z najciekawszych polskich performerów młodego pokolenia. W swojej sztuce zajmuje się relacją centrum-peryferie, zestawiając ze sobą np. kwestie gender i problemy społeczności wiejskich.
Daniel Rycharski jest autorem filmów, instalacji multimedialnych i obiektów site-specific. Tworzy projekty publiczne w przestrzeni wiejskiej, angażujące lokalną społeczność.
Spotkanie poprowadzi Ewa Tatar.

gender_i_wieś

Michał Łagowski, „Jagna in memoriam”

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to