TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

WARSZAWA: Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gender i wieś.

muzeum_sztuki_nowoczesnej_msnZapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie „Co widać” z Michałem Łagowskim i Danielem Rycharskim – dwoma kluczowymi artystami tworzącymi swoją sztukę w kontekście nie-miejskim. 

Spotkanie odbędzie się 7 czerwca (sobota) o godz. 18.00, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (ul. Emilii Plater 51)
W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować pojawienie się sztuki współczesnej rozwijanej na wsi. Artyści pochodzący ze wsi po ukończeniu studiów często wracają w swoje rodzinne strony i prowadzą tam działalność artystyczną, na różne sposoby zmagając się z wiejskim kontekstem. Z jednej strony starają się podkreślać związek z lokalna społecznością (Rycharski), z drugiej strony są dalecy od jej idealizowania (Łagowski). Jedną z głównych kwestii podejmowanych w ramach spotkania będzie problematyka gender i wsi.

Michał Łagowski jest jednym z najciekawszych polskich performerów młodego pokolenia. W swojej sztuce zajmuje się relacją centrum-peryferie, zestawiając ze sobą np. kwestie gender i problemy społeczności wiejskich.
Daniel Rycharski jest autorem filmów, instalacji multimedialnych i obiektów site-specific. Tworzy projekty publiczne w przestrzeni wiejskiej, angażujące lokalną społeczność.
Spotkanie poprowadzi Ewa Tatar.

gender_i_wieś

Michał Łagowski, „Jagna in memoriam”

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy