TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

WARSZAWA: Off Road – cudowny dokument na Planete+Doc Film Festiwal

Festiwal filmowy Planete+ Doc Film Festiwal rozpoczął się już ponad 11. raz.  A na nim wiele świetnych filmów, które szczególnie polecamy. Jednym z nich jest właśnie Off Road

 

off road

Off Road  jest cudownym włoskim dokumentem o Beatrice, która jest transseksualna, lecz nie chce być postrzegana przez perspektywę trans. Jest to uroczy film, choć chwilami smutny, to z drugiej strony niesamowicie radosny.

W nienarzucający się sposób reżyserka przedstawia życie Beatrice. Obrazy przedstawione w filmie ukazują związek Beatrice i jej rodziny. Jest to bardzo nietuzinkowe życie pokazane w sposób bardzo dowcipny, co zawdzięczamy pełnej wigoru Beatrice i jej żonie o ironicznym poczuciu humoru.

Beatrice jest fanką samochodów terenowych, prowadzi własny warsztat samochodowy. W pracy nosi brudny uniform, a kończąc pracę ubiera się w swoje ulubione krótkie sukienki i buty na szpilkach. Jest to bardzo odważna i zdeterminowana kobieta, która za miłością swojego życia jest w stanie z miejsca wsiąść w swoje auto i pojechać nawet do… Rumunii.

O motywach tej decyzji i o tym, czy uda jej się sprowadzić ukochaną do Rzymu dowiecie się oglądając ten dokument.

Off Road  można zobaczyć 10 maja o 21:30 w Kinotece i 11 maja również o 21:30 w Kinotece.

Szczegóły projekcji znajdziesz tutaj: http://planetedocff.pl/?page=film&i=2626

Serdecznie polecam

Aleksandra Magryta
Fundacja Feminoteka

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Ginekolożki, zapraszamy Was do współpracy!

Fundacja Feminoteka, od 18 lat pomagająca kobietom po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej, uruchamia w Warszawie pierwsze centrum kryzysowe dla kobiet po doświadczeniu gwałtu. Chcemy, żeby