TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA: Off Road – cudowny dokument na Planete+Doc Film Festiwal

Festiwal filmowy Planete+ Doc Film Festiwal rozpoczął się już ponad 11. raz.  A na nim wiele świetnych filmów, które szczególnie polecamy. Jednym z nich jest właśnie Off Road

 

off road

Off Road  jest cudownym włoskim dokumentem o Beatrice, która jest transseksualna, lecz nie chce być postrzegana przez perspektywę trans. Jest to uroczy film, choć chwilami smutny, to z drugiej strony niesamowicie radosny.

W nienarzucający się sposób reżyserka przedstawia życie Beatrice. Obrazy przedstawione w filmie ukazują związek Beatrice i jej rodziny. Jest to bardzo nietuzinkowe życie pokazane w sposób bardzo dowcipny, co zawdzięczamy pełnej wigoru Beatrice i jej żonie o ironicznym poczuciu humoru.

Beatrice jest fanką samochodów terenowych, prowadzi własny warsztat samochodowy. W pracy nosi brudny uniform, a kończąc pracę ubiera się w swoje ulubione krótkie sukienki i buty na szpilkach. Jest to bardzo odważna i zdeterminowana kobieta, która za miłością swojego życia jest w stanie z miejsca wsiąść w swoje auto i pojechać nawet do… Rumunii.

O motywach tej decyzji i o tym, czy uda jej się sprowadzić ukochaną do Rzymu dowiecie się oglądając ten dokument.

Off Road  można zobaczyć 10 maja o 21:30 w Kinotece i 11 maja również o 21:30 w Kinotece.

Szczegóły projekcji znajdziesz tutaj: http://planetedocff.pl/?page=film&i=2626

Serdecznie polecam

Aleksandra Magryta
Fundacja Feminoteka

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to