TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

WARSZAWA. Polityka (nie)rodzinna w Polsce. Dzietność a równość (debata i prezentacja raportu ISP)

Polityka nierodzinnaInstytut Spraw Publicznych serdecznie zaprasza na spotkanie „Polityka (nie)rodzinna w Polsce. Dzietność a równość: jakich instrumentów polityki rodzinnej potrzebuje Polska by wyjść z kryzysu demograficznego?”. Termin: 16 grudnia 2014 roku, godz. 10.30. Miejsce: siedziba Instytutu Spraw Publicznych, ul. Szpitalna 5, lokal 22, Warszawa.

Polityka rodzinna jest tematem bardzo często podnoszonym przez polskich polityków, szczególnie w kontekście zmian demograficznych i ekonomiczno-społecznych. Czy za słowami i proponowanymi rozwiązaniami idą konkretne zmiany?

Z międzynarodowych badań porównawczych wynika, że kluczem do zwiększania dzietności jest ułatwianie łączenia pracy z opieką nad dziećmi zarówno matkom, jak i ojcom. Jednocześnie pozwala to na realizację szerszych celów społecznych, takich jak zwiększanie równości kobiet i mężczyzn na rynku pracy, czy wyrównywanie szans życiowych dzieci. Pragniemy potraktować te obserwacje jako punkt wyjścia do dyskusji nad tzw. zrównoważonym modelem polityki rodzinnej w Polsce, czyli kompleksowym podejściem do problemu niskiej dzietności uwzględniającym złożoność zjawisk społeczno-ekonomicznych. Na spotkanie zaprasza Instytut Spraw Publicznych.

Dołącz na Facebooku 

 

10.00– 10.45
Powitanie
Jacek Kucharczyk – Instytut Spraw Publicznych

10.45 – 11.15
Prezentacja Polityka rodzinna w Polsce
Maciej Sobociński – Instytut Spraw Publicznych

11.15– 11.30
Komentarz  
Aleksandra NiżyńskaObserwatorium Równości Płci Instytutu Spraw Publicznych

11.30 – 12.00
Polityka rodzinna od strony decydentów 
Przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Pytania z Sali

Udostępnij

Ostatnie wpisy