TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA. Polityka (nie)rodzinna w Polsce. Dzietność a równość (debata i prezentacja raportu ISP)

Polityka nierodzinnaInstytut Spraw Publicznych serdecznie zaprasza na spotkanie „Polityka (nie)rodzinna w Polsce. Dzietność a równość: jakich instrumentów polityki rodzinnej potrzebuje Polska by wyjść z kryzysu demograficznego?”. Termin: 16 grudnia 2014 roku, godz. 10.30. Miejsce: siedziba Instytutu Spraw Publicznych, ul. Szpitalna 5, lokal 22, Warszawa.

Polityka rodzinna jest tematem bardzo często podnoszonym przez polskich polityków, szczególnie w kontekście zmian demograficznych i ekonomiczno-społecznych. Czy za słowami i proponowanymi rozwiązaniami idą konkretne zmiany?

Z międzynarodowych badań porównawczych wynika, że kluczem do zwiększania dzietności jest ułatwianie łączenia pracy z opieką nad dziećmi zarówno matkom, jak i ojcom. Jednocześnie pozwala to na realizację szerszych celów społecznych, takich jak zwiększanie równości kobiet i mężczyzn na rynku pracy, czy wyrównywanie szans życiowych dzieci. Pragniemy potraktować te obserwacje jako punkt wyjścia do dyskusji nad tzw. zrównoważonym modelem polityki rodzinnej w Polsce, czyli kompleksowym podejściem do problemu niskiej dzietności uwzględniającym złożoność zjawisk społeczno-ekonomicznych. Na spotkanie zaprasza Instytut Spraw Publicznych.

Dołącz na Facebooku 

 

10.00– 10.45
Powitanie
Jacek Kucharczyk – Instytut Spraw Publicznych

10.45 – 11.15
Prezentacja Polityka rodzinna w Polsce
Maciej Sobociński – Instytut Spraw Publicznych

11.15– 11.30
Komentarz  
Aleksandra NiżyńskaObserwatorium Równości Płci Instytutu Spraw Publicznych

11.30 – 12.00
Polityka rodzinna od strony decydentów 
Przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Pytania z Sali

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to