TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

WARSZAWA: POMADA 5

POMADA 5, kolejna wersja niezależnego festiwalu kulturalnego, otwiera się na Was i ponownie zaprasza do udziału. Już od 5 lat dajemy wyraz nieheteronormatywnej wrażliwości, współtworząc przestrzeń wzajemnych inspiracji intelektualnych, artystycznych i życiowych. Po tym czasie wiemy jedno: POMADA jest płynna i nieoczywista. Jak tożsamość.

Dlatego w tym roku łączymy doświadczenia poprzednich edycji, nadając POMADZIE formułę LAB+. Będą panele i dyskusje popanelowe, które doskonale sprawdziły się rok temu. Ale będą też filmy, wspólnotowe wegejedzenie i transgresywne nocne szaleństwa. (A wszystko, jak zawsze, total DIY!)

Tematy, jakie podejmujemy w roku 2014, to: BIZNES, HOMONORMA, MEDIA i CIAŁO. Po raz kolejny zadamy sobie pytania: po co robię to, co robię? dla kogo? jak to robię? dlaczego? Odpowiedzi na nie będziemy szukać RAZEM. Bo POMADA to tożsamość zbiorowa, która istnieje tylko dzięki Wam.

POMADA 5 odbędzie się w dniach 19-22 czerwca 2014 w: PaństwoMiasto oraz w Zachęcie i Resorcie.

Nasze LABoratorium to cykl paneli, składających się z krótkich (do 10 minut) wystąpień/prezentacji (także performatywnych i/lub multimedialnych) na jeden z wybranych tematów. Po każdym bloku porozmawiamy: prosto, szczerze, bez teoretyzowania i długich dyskusji. Czekamy na Wasze przemyślenia, refleksje, inspiracje.

Zgłoszenia tematu oraz najwyżej pięciozdaniowy opis wystąpienia prosimy wysyłać do 08.06 na adres: [email protected].
Wstęp dla słuchaczek_y będzie wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego musicie się zarejestrować, wysyłając do dnia 15.06 maila na adres: [email protected] (wraz z trzyzdaniowym uzasadnieniem, dlaczego chcecie wziąć udział w wydarzeniu).

www.pomada.info.pl
szukaj nas także na FB

www.facebook.com/events/272911356221273/

tematy paneli

BIZNES
Jak mieszkamy? Czy nasze domy są z wyboru czy z przymusu? Czy crowdfunding działa? Zarzadzanie kulturą – poziom know how w PL. Halo, czy jest tam kasa? Bojkot firm – rola oddolnego sprzeciwu w zmianie postaw korporacji. Gospodarka oparta na zasobach i modele ekonomiczne jeszcze w fazie beta.

HOMONORMA
Homo/hetero – czy potrzebna nam norma? Intersekcjonalność – gdy kilka wykluczeń spotyka się w jednym człowieku. Mniejszości w mniejszościach – jak na siebie reagujemy? Butch, femme, bear, skinny, tomboy – fetysz? rola społeczna? – po co nam etykiety? Homogetto. Mój przyjaciel jest hetero, co robić?

MEDIA 1: media o nas
Jak media piszą o społeczności LGBTQ? Czy są dobre i złe media? Czy dziennikarze wpływają na politykę? Jakie tematy są tabu? Czy mamy wpływ na narrację medialną? Co wybrzmiało medialnie z postulatów Parady Równości?

MEDIA 2: my o nas
Dlaczego dotąd w Polsce nie powstał magazyn LGBTQ głównego nurtu? Czy jest potrzebny? Papier czy internet? Aktywizm, kultura, rozrywka czy biznes? Reklamodawcy? Alternatywa? Ciekawe przykłady z innych krajów?

CIAŁO
Stałe czy zmienne? Tworzone w dyskursie czy ubierane w szmateksie? Przedmiot czy podmiot? (Nie)sprawne czy poprawne? Szkielet w szafie czy aktor w przestrzeni? Ile kultury w naturze? Moje ciało – czyj wybór? Poznajmy się cieleśnie.

harmonogram
[wydarzenia nieopisane inaczej odbywają się w PaństwoMiasto, Andersa 29, www.panstwomiasto.pl]

CZWARTEK 19 czerwca
18.00-21.00 panel BIZNES

PIĄTEK 20 czerwca
18.00-21.00 panel HOMONORMA

SOBOTA 21 czerwca
12:00-15.00 panel MEDIA 1: media o nas
16.00-19.00 panel MEDIA 2: my o nas

22.00 ganc POMADA! Resort, Bielańska 1, wstęp wolny

NIEDZIELA 22 czerwca
10.30-13:00 wegańskie śniadanie
13.00-16.00 panel CIAŁO
19.00 FILMY Galeria Zachęta, pl. Małachowskiego 3

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to