WARSZAWA: Protest “Chcemy lekarzy, nie misjonarzy!”

Deklaracja watykańskiego sumienia to tylko wisienka na torcie sprezentowanym kobietom przez Ministerstwo Zdrowia. To Ministerstwo Zdrowia z Bartoszem Arłukowiczem na czele przyzwala na to, by kobiety nie miały realnego dostępu do nowoczesnej opieki medycznej. To rząd Platformy Obywatelskiej tworzy sytuację, w której kolejne kobiety muszą szukać sprawiedliwości w Strasburgu. Lekarze mają prawo do swojego sumienia, ale kobiety, które płacą składki na Narodowy Fundusz Zdrowia, mają prawo dostępu do zakontraktowanych świadczeń medycznych. Sumienie lekarza nie może stać ponad sumieniem pacjentki.

Prawa pacjentek są łamane przez lekarzy – fundamentalistów katolickich, którzy zamiast zgodnie z ustawą wskazać inne miejsce wykonania świadczenia, którego nie chcą wykonać, kłamią i oszukują w imię swojego bóstwa i jego kapłanów. Zamiast zagwarantować kobietom w Polsce dostęp do opieki medycznej, Ministerstwo Zdrowia przyzwala na narzucanie im ideologii watykańskiej ws. antykoncepcji (w tym antykoncepcji awaryjnej), poradnictwa z zakresu planowania rodziny, badań prenatalnych, przerywania ciąży i zapłodnienia in vitro.

Kiedy: piątek, g. 15
Gdzie: pod Sejmem

Podpisujcie również petycję – goo.gl/PR3Ahu


Komentarz

  1. Wstyd mi za wszystkich medyków, którzy podpisali taką deklaracje, szczycąc się tym publicznie i śmiejąc się w twarz przerażonym pacjentom, którym trudno teraz połapać się w tym gdzie z jakich usług mogą skorzystać.
    Nie wyobrażam sobie, abym w mojej pracy zawodowej miała kierować się jakimikolwiek przekonaniami. Swój światopogląd zostawiam w domu, kiedy wychodzę do pacjentek, bo to ja jestem dla nich, a nie one są po to, abym mogła realizować jakieś plany zbawienia.
    W swojej pracy kieruję się wiedzą medyczną i dobrem pacjenta.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *