TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Wesprzyj na Polak Potrafi! Edukacja bezpieczna dla dziewczynek

edugirlsWiększość młodych osób doświadczających przemocy to dziewczęta. Z badań organizacji międzynarodowych (Fundamental Rights Agency, 2014) wynika, że dziewczęta i młode kobiety pomiędzy 16. a 24. rokiem życia są najbardziej narażoną na przemoc grupą kobiet (stanowią aż 50% wszystkich ofiar przemocy seksualnej).

W Polsce są duże braki w zakresie edukacji antydyskryminacyjnej oraz edukacji antyprzemocowej. Brakuje edukacji dziewcząt i kobiet w zakresie praw kobiet, budowania pewności siebie i umiejętności ochrony przed dyskryminacją i przemocą. Mało gdzie uczy się dziewczynki podejmowania wyzwań i stawiania granic.

Fundacja Autonomia zbiera pieniądze na głośniejszą, silniejszą i odważniejszą kampanię 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć 2016. W kilkunastu miejscach w Polsce spotkamy się i porozmawiamy, jak pozbyć się przemocy z naszego życia. Pieniądze wydamy na zapewnienie lokalnym inicjatywom organizującym kampanię przestrzeni do działań, a także materiały edukacyjno-informujące: broszury, ulotki, plakaty, publikacje.

„Sądzimy, że w ten sposób wspólnie pokażemy, że nie ma miejsca na przemoc w naszym życiu codziennym. Zależy nam na zjednoczeniu w walce z gorszym traktowaniem dziewczynek i pokazaniu, że równe szanse należą się wszystkim. Zwłaszcza w edukacji, która decyduje często o szczęściu i sukcesie w dorosłym życiu” – piszą organizatorki akcji i zachęcają:

Weprzyj akcję na Polak Potrafi! Edukacja bezpieczna dla dziewczynek już dziś!!

I my zachęcamy gorąco!!!

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to