TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Wybierz Europę praw kobiet. Feminoteka rekomenduje kandydatki do Parlamentu Europejskiego

Nic o nas bez nasNic o nas bez nas! W niedzielę 25. maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Podpowiadamy na kogo warto zagłosować

Powiedzmy to sobie szczerze: wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się z Tobą lub bez Ciebie. Nie ma też co udawać, że to wszystko jedno kto reprezentuje nas w Brukseli – nie głosując de facto oddajesz swój głos do dyspozycji przeciwnikom praw kobiet, homofobom i zwolennikom państwa wyznaniowego!

25. maja warto postawić krzyżyk przy nazwisku kandydatki, która w przeciwieństwie do większości obecnych europosłów będzie głosować za prawami człowieka i prawami obywatelskimi (w tym: prawami kobiet). Rekomendujemy 25 kandydatek, które dobrze znamy z działalności na rzecz równych praw i szans.

Dlaczego polecamy tylko kobiety? Bo przez tysiące lat były wykluczone z polityki, a i teraz doświadczają dyskryminacji ze względu na płeć.

Będziemy się cieszyć, jeśli wyślesz tę ściągę wyborczą swoim znajomym popierającym równość i świeckie państwo. Tylko biorąc udział w wyborach możemy coś zmienić.

25. maja wyjmujemy Europarlament z konserwy!

Sprawdź jak partie głosowały nad prawami kobiet, LGBT i świeckością państwa

 

******

OKRĘG NR 1 – województwo pomorskie (Gdańsk)

Marta Abramowicz – Europa Plus Twój Ruch, nr 3 na liście. Działaczka na rzecz osób LGBT, psycholożka, długoletnia prezeska Kampanii Przeciw Homofobii, koordynatorka kampanii “Niech nas zobaczą”.

Dorota Gardias – Europa Plus Twój Ruch, nr 1 na liście. Pielęgniarka, działaczka związkowa.

Elżbieta Jachlewska – Partia Zieloni, nr 1 na liście. Księgowa, działaczka społeczna, przewodnicząca Partii Kobiet na Pomorzu.

Henryka Krzywonos-Strycharska – Platforma Obywatelska, nr 2 na liście. Działaczka społeczna, opozycjonistka w czasach PRL, prowadziła rodzinny dom dziecka.

******

OKRĘG NR 2 – województwo kujawskie i pomorskie (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek)

Kazimiera Szczuka – Europa Plus Twój Ruch, nr 1 na liście. Feministka, publicystka, pisarka.

******

OKRĘG NR 3 – województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie (Białystok, Olsztyn)

Małgorzata Kowalska – Europa Plus Twój Ruch, nr 1 na liście. Filozofka, romanistka, nauczycielka akademicka, ekolożka.

******

OKRĘG NR 4 – warszawski (Warszawa)

Agnieszka Grzybek – Partia Zieloni, nr 1 na liście. Polonistka, feministka, tłumaczka, publicystka, działaczka organizacji pozarządowych, współprzewodnicząca Zielonych.

Danuta Huebner – Platforma Obywatelska, nr 1 na liście. Ekonomistka, nauczycielka akademicka, przewodnicząca komisji rozwoju regionalnego w Parlamencie Europejskim.

Yga Kostrzewa – Europa Plus Twój Ruch, nr 10 na liście. Dziennikarka, działaczka na rzecz osó LGBT, rzeczniczka Stowarzyszenia Lambda.

Wanda Nowicka – Europa Plus Twój Ruch, nr 2 na liście. Wicemarszałkini Sejmu, działaczka społeczna, wieloletnia przewodnicząca Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Anna Zawadzka – Partia Zieloni, nr 9 na liście. Producentka filmowa, dziennikarka, działaczka na rzecz praw człowieka LGBTQ.

******

OKRĘG nr 5 – mazowiecki

W tym okręgu nie rekomendujemy niestety konkretnej osoby. Ale nadal możesz sprawdzić która partia głosuje za prawami kobiet, równością, różnorodnością i wesprzeć ją swoim głosem.

******

OKRĘG nr 6 – województwo łódzkie (Łódź)

Iza Desperak – Partia Zieloni, nr 2 na liście. Socjolożka, feministka, nauczycielka akademicka, współorganizatorka łódzkiej Manify.

Wioleta Krysiak – Partia Zieloni, nr 8 na liście. Studentka, działaczka społeczna, aktywistka na rzecz osób wykluczonych.

******

OKRĘG nr 7 – województwo wielkopolskie (Poznań)

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz– Platforma Obywatelska, nr 1 na liście. Pełnomocniczka ds. Równego Traktowania, posłanka, nauczycielka akademicka.

******

OKRĘG nr 8 – województwo lubelskie (Lublin)

Agata Czarnacka – Sojusz Lewicy Demokratycznej i Unia Pracy, nr 8 na liście. Redaktorka naczelna portalu Lewica24.pl, działaczka społeczna, tłumaczka.

Barbara Nowacka – Europa Plus Twój Ruch, nr 1 na liście. Aktywistka feministyczna, działaczka organizacji pozarządowych, wiceprezeska Fundacji im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Dorota Wójcik – prezeska Fundacji Wolność od Religii, działaczka społeczna, feministka.

******

OKRĘG nr 9 – województwo podkarpackie (Rzeszów)

W tym okręgu nie rekomendujemy niestety konkretnej osoby. Ale nadal możesz sprawdzić która partia głosuje za prawami kobiet, równością, różnorodnością i wesprzeć ją swoim głosem.

******

OKRĘG nr 10 – województwo małopolskie i świętokrzyskie (Kraków, Kielce)

Joanna Senyszyn – Sojusz Lewicy Demokratycznej i Unia Pracy, nr 1 na liście. Europosłanka, publicystka, zwolenniczka świeckiego państwa.

Agnieszka Stupkiewicz-Turek – Europa Plus Twój Ruch, nr 10 na liście. Działaczka społeczna, aktywistka, socjolożka, pracownica socjalna.

******

OKRĘG nr 11 – województwo śląskie (Katowice)

Monika Paca – Partia Zieloni, nr 1 na liście. Działaczka społeczna, radczyni prawna, przedsiębiorczyni.

Halina Sobańska – Sojusz Lewicy Demokratycznej i Unia Pracy, nr 3 na liście. Politolożka, działaczka społeczna, feministka.

Marcelina Zawisza – Partia Zieloni, nr 3 na liście. Feministka, działaczka społeczna, aktywistka miejska i dziennikarka.

******

OKRĘG nr 12 – województwo dolnośląskie i opolskie (Wrocław, Opole)

W tym okręgu nie rekomendujemy niestety konkretnej osoby. Ale nadal możesz sprawdzić która partia głosuje za prawami kobiet, równością, różnorodnością i wesprzeć ją swoim głosem.

******

OKRĘG nr 13 – województwo lubuskie i zachodniopomorskie (Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Szczecin)

Dorota Chałat – Sojusz Lewicy Demokratycznej i Unia Pracy, nr 5 na liście. Radna miasta Koszalina, ekonomistka, regionalna reprezentantka Kongresu Kobiet.

Ewa Koś – Partia Zieloni, nr 1 na liście. Ekolożka, działaczka społeczna, radna Sejmiku Zachodniopomorskiego.
Dorota Markiewicz – Europa Plus Twój Ruch, nr 4 na liście. Ekonomistka, koordynatorka Stowarzyszenia Równość i Nowoczesność.

Dorota Markiewicz – Europa Plus Twój Ruch, nr 4 na liście. Ekonomistka, koordynatorka Stowarzyszenia Równość i Nowoczesność.

Agnieszka Odachowska – Polskie Stronnictwo Ludowe, nr 8 na liście. Pedagożka, działaczka w organizacjach pozarządowych, pełnomocniczka regionalna Kongresu Kobiet.

Małgorzata Prokop-Paczkowska– Europa Plus Twój Ruch, nr 2 na liście. Przewodnicząca Ruchu Kobiet, feministka, dziennikarka.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Ginekolożki, zapraszamy Was do współpracy!

Fundacja Feminoteka, od 18 lat pomagająca kobietom po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej, uruchamia w Warszawie pierwsze centrum kryzysowe dla kobiet po doświadczeniu gwałtu. Chcemy, żeby