TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Wycieczka śladami krakowskich emancypantek

Fundacja Przestrzeń Kobiet serdecznie zaprasza na nieodpłatną wycieczkę po Krakowie – śladami krakowskich emancypantek.

W ramach wycieczki szlakiem krakowskiego ruchu emancypacyjnego z przełomu XIX i XX wieku poznamy rewolucyjny Kraków, jakiego nie znacie. Opowiemy zapomnianą historię tego miasta, związaną z działaniami i dorobkiem pierwszych krakowskich emancypantek, działaczek na rzecz praw kobiet, opowiemy o ich rewolucyjnych, wyjątkowych dokonaniach. Przedstawimy miejsca związane z działalnością m.in. Kazimiery Bujwidowej, Marceliny Kulikowskiej, Jadwigi Sikorskiej-Klemensiewiczowej, Marii Turzymy, Władysławy Habichtówny, odkryjemy w przestrzeni Krakowa ślady zapomnianych działaczek i historii kobiet.

Oprowadzać nas będzie krakowska przewodniczka Anna Kiesell, współautorka I tomu „Przewodniczki po Krakowie emancypantek” (2009), członkini Rady Fundacji Przestrzeń Kobiet.

Spacer trwa ok. 2 godziny. Poruszamy się pieszo, wycieczka prowadzona jest w języku polskim. Szczegółową informację o miejscu zbiórki przekażemy po otrzymaniu zgłoszenia.
Termin: 25 maja 2013, sobota, godz. 11.00-13.00.

Wstęp wolny, konieczne wcześniejsze zgłoszenie. Na wycieczkę szczególnie zapraszamy kobiety w wieku 60+ oraz do 25. roku życia.

Zgłoszenia: do piątku 24 maja pod adresem email: [email protected] lub nr telefonu 515 311 710 , prosimy o podanie imienia i nazwiska osoby (osób) zapisywanej na wycieczkę. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wycieczka jest realizowana w ramach projektu „Międzypokoleniowe herstorie”, realizowanego przez Fundację Przestrzeń Kobiet w ramach Programu ASOS. Wsparcie/patronat: Ośrodek KARTA, Radiofonia, Massolit Books&Cafe

Udostępnij

Ostatnie wpisy