TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Wycieczka śladami krakowskich emancypantek

Fundacja Przestrzeń Kobiet serdecznie zaprasza na nieodpłatną wycieczkę po Krakowie – śladami krakowskich emancypantek.

W ramach wycieczki szlakiem krakowskiego ruchu emancypacyjnego z przełomu XIX i XX wieku poznamy rewolucyjny Kraków, jakiego nie znacie. Opowiemy zapomnianą historię tego miasta, związaną z działaniami i dorobkiem pierwszych krakowskich emancypantek, działaczek na rzecz praw kobiet, opowiemy o ich rewolucyjnych, wyjątkowych dokonaniach. Przedstawimy miejsca związane z działalnością m.in. Kazimiery Bujwidowej, Marceliny Kulikowskiej, Jadwigi Sikorskiej-Klemensiewiczowej, Marii Turzymy, Władysławy Habichtówny, odkryjemy w przestrzeni Krakowa ślady zapomnianych działaczek i historii kobiet.

Oprowadzać nas będzie krakowska przewodniczka Anna Kiesell, współautorka I tomu „Przewodniczki po Krakowie emancypantek” (2009), członkini Rady Fundacji Przestrzeń Kobiet.

Spacer trwa ok. 2 godziny. Poruszamy się pieszo, wycieczka prowadzona jest w języku polskim. Szczegółową informację o miejscu zbiórki przekażemy po otrzymaniu zgłoszenia.
Termin: 25 maja 2013, sobota, godz. 11.00-13.00.

Wstęp wolny, konieczne wcześniejsze zgłoszenie. Na wycieczkę szczególnie zapraszamy kobiety w wieku 60+ oraz do 25. roku życia.

Zgłoszenia: do piątku 24 maja pod adresem email: [email protected] lub nr telefonu 515 311 710 , prosimy o podanie imienia i nazwiska osoby (osób) zapisywanej na wycieczkę. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wycieczka jest realizowana w ramach projektu „Międzypokoleniowe herstorie”, realizowanego przez Fundację Przestrzeń Kobiet w ramach Programu ASOS. Wsparcie/patronat: Ośrodek KARTA, Radiofonia, Massolit Books&Cafe

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to