TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Z wampa w dziewczynkę

W pierwszym ruchu Barbie „traci twarz” – Sonia Singh zmywa ją acetonem. W drugim kroku włosy lalki tracą „blask” po kontakcie z płynem do naczyń. Tak zaczyna się metamorfoza Barbie.

z17877504Q,Jeden-z-projektow-Soni-SinghSonia maluje lalce nową twarz, która przypomina twarz normalnej dziewczyny. Ma piegi, wadę zgryzu, subtelne spojrzenie. Ubrana jest już nie w cekiny, taftę i wysokie szpilki, ale w wełniany sweter i botki z silikonu. Sonia Singh zaczęła rehabilitować lalki, pierwsze dla swojej córki, w styczniu 2015 r. Pokazała je na facebooku i osiągnęła sukces. Projektowi nadała nazwę „Tree Change Dolls”, bo lalki przypominały takie dziewczynki, które od wybiegu dla modelek wolą łażenie po drzewach. Bardzo szybko lalki stały się symbolem w debacie na temat seksualizacji zabawek dla dzieci i tego, jaki wzór kobiecości marketingowcy sprzedają dziewczynkom. Sonia przytacza maila z Kolumbii – mama kilkuletniego chłopca pisała w nim, że bardzo chciałaby, aby jej syn bawił się taką lalką i dorastał w społeczeństwie, w którym kobiety przedstawia się w sposób pełen szacunku… Może, dzięki takim projektom jest na to szansa. (KD)

Źródło i zdjęcia: www.wysokieobcasy.pl

logo batory

Rozwój wolontariatu w fundacji Feminoteka jest możliwy dzięki dofinansowaniu rozwoju instytucjonalnego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to