TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Zagrożone życie ciężarnej 10-latki

Dziesięcioletnia dziewczynka została zgwałcona przez ojczyma. Efektem gwałtu jest ciąża, która zagraża życiu dziewczynki. Sytuacja ma miejsce w Paragwaju, w którym obowiązuje zakaz aborcji. Wyjątkiem od zakazu jest m.in. ciąża zagrażająca życiu matki. W przypadku 10-latki  władze Paragwaju odmówiły jednak prawa do aborcji twierdząc, iż dziewczynka może bez problemu urodzić dziecko. Jak powiedział CNN minister zdrowia Paragwaju Antonio Barrios, nic nie wskazuje na to, by dziewczynka była w niebezpieczeństwie. Jak dodał, po porodzie ministerstwo sprawiedliwości zdecyduje, kto zaopiekuje się 10-letnią matką i jej dzieckiem. O zmianę decyzji w tej sprawie walczy międzynarodowe Centrum Praw Reprodukcyjnych (CCR). Według organizacji, ciężarna dziewczynka waży mniej niż 30 kilogramów, a więc poród może doprowadzić do trwałego uszczerbku na jej zdrowiu, nie mówiąc już o traumie psychicznej.

Amnesty International podjęło akcję pomocy dziewczynce do której możesz się przyłączyć i TY. Możesz do 9.06 napisać do paragwajskich władz apel/wezwanie o zgodę na legalną aborcję dla dziewczynki oraz wszczęcie śledztwa wobec jej gwałciciela. Apel może być napisany w dowolnym języku. Adresy do wysyłki dostępne pod: http://www.amnestyusa.org/sites/default/files/uaa10015_1.pdf. (KD)

 paragwaj

Źródło: www.amnestyusa.org/wyborcza.pl

Zdjęcie: www.amnestyusa.org

banernorweskie_batory

Rozwój wolontariatu w Fundacji Feminoteka jest możliwy dzięki dofinansowaniu rozwoju instytucjonalnego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Centrum 11.11 – oficjalna inauguracja

Choć jesteśmy tam od dobrych kilku miesięcy, to dopiero teraz była okazja, by zainaugurować działanie naszego Centrum 11.11, która odbyła się 11 listopada. Jednocześnie świętowałyśmy

Wystawa 💛💙 888 88 79 88💛💙

Tекст Українською знаходиться нижче  Fundacja Feminoteka we współpracy z organizacjami partnerskimi rusza w świat, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy. Celem